Advert

Erdoğan'dan prompter cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır programındaki prompter arızası iddiasıyla ilgili olarak "Ben prompter'i unutmuşum. Ben unutmadım, dersini veririm Bay Kemal. Kanaat önderleriyle yaptığım toplantıda akşam namazı için hoca çıktı. Korumalar önünü kestiler. Sandalyesine göndermediler. Bu beni rahatsız etti. Hoca efendinin önünü kestiklerini koruma müdürüne söyledim. Bunların her işi öyle yalap şalap. İftirayı siyaset yapmak sanıyorlar. Şimdiden zıvanadan çıkanların ülkenin başına geçseler neler yapacaklarını tahmin edemiyorum. Ordumuzu Afrin'e göndermek istemiyordu Bay Kemal. CHP adayının ilk işi cezaevinde bölücü örgütün kuklasını ziyaret etmek olmuş. Afrin harekâtı komutanını hedef almalarının asıl sebebi bu" dedi.

Erdoğan'dan prompter cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce'nin Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmesini eleştirerek, "Sen apolet mi sökeceksin? Gidip ziyaret ettiğin Selahattin Demirtaş'a mı takacaksın apoletleri? Teröristten cumhurbaşkanı adayı olmaz. Benim Kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak. Onu ziyaret edenler özgürlük adına bunu yapmıyor. Benim halkım, böyle bir teröristi gidip türbe ziyareti gibi ziyaret eden kişiye 24 Haziran'da gereken dersi verecektir" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adapazarı Demokrasi Meydanı'nda halka seslendi. Havanın sıcak olması nedeniyle bazı vatandaşlar şemsiyeyle güneşten korunmaya çalıştı. Sağlık ekipleri sıcaktan etkilenenlere müdahalede bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşması sırasında sıcaktan etkilenenleri görünce suyla yüzlerini yıkamalarını istedi. Konuşmasına, Türkiye'nin ekonomide gelişme sağladığını belirterek başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"Türkiye'yi ekonomide hep birlikte satın alma paritesine göre 18'incilikten 13'üncülüğe yükselttik. 23,5 milyar dolar IMF borcumuz vardı. 2018'de ne oldu? Sıfır, kim yaptı bunu? Biz yaptık. 'Ekonomi' diyorlar ya. Ey Bay Kemal, ey Muharrem, siz bu işlerden anlamazsınız. Çırak bile olamadınız, çırak. Türkiye geçtiğimiz 10 yılda 8 milyon ilave istihdam Avrupa ülkeleri kadar yeni iş imkanı sağladı. 'Ekonomi' diyorlar ya, 24 Haziran'dan sonra bunlarla hesaplaşacağız. Yine yapsınlar manipülasyonları. Bunlara çok ciddi manifestoyu 24 Haziran'dan sonra biz çekeceğiz. Türkiye ekonomisi gelişmiş ülkelerden dahi çok iyi seviyededir. Bütçe açığında, kamu borç stokunda Avrupa Birliği standartları yarı düzeyindeyiz. 2002'de 36 milyar dolar ihracatımız vardı. Şimdi 162 milyar dolar oldu. 36 milyar dolar nere 162 milyar dolar nere? Bay Muharrem anladın mı? Bay Kemal anladın mı? Siz buraları takip etmiyorsunuz ki, hayal dahi edemezsiniz zaten. Biz çalışıyoruz ve üretiyoruz."

'AL BİRİNİ VUR ÖBÜRÜNE'

Sözlerinin devamında muhalefeti eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bay Kemal burayı iyi dinle; sizin otomobile motobile kafanız basmaz. 2002'de 91 bin otomobil satılırken şimdi 193 bine çıktı. Otomobiller giriyorsa bir refah seviyesi var. Çamaşır makinesi satışı 824 binden 250 milyona yükseldi. Bunlar neyi gösteriyor Bay Kemal, Muharrem Efendi bunlar neyi gösteriyor? Anlamıyor bunlar ya. İşte bula bula birbirlerini buldular. Al birini vur öbürüne. Bütün bu başarılarda ülkemizdeki 80 vilayetiyle birlikte Sakaryamızın büyük katkısı var" ifadelerini kullandı.

"Sizlere soruyorum; 24 Haziran'da güçlü Meclis için Cumhurbaşkanlığımda şahsımı, Meclis'te AK Parti'yi desteklemeye hazır mıyız? Sakarya, 'Vakit birlik vakti' diyor muyuz, 'Vakit Sakarya vakti' diyor muyuz, 'Vakit Türkiye vakti' diyor muyuz?" diye vatandaşlara seslenen Erdoğan, şunları kaydetti:

"İnşallah sizlerin desteğiyle irade, cesaretle Türkiye şahlanacak. Ama sandıkları ihmal etmeyeceğiz. Kardeşlerim Türkiye büyüdükçe bundan tüm şehirlerimiz hakkına düşeni aldı. Sakarya'ya son 6 ayda ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? Bay Kemal de Bay Muharrem de duysun; 21 katrilyon liralık yatırım yaptık Sakarya'ya. Ama onlara sorsak çiftçiye bir şey vermedik. Sakarya'ya yeni ve çok modern bir stat yaptık. 28 bin seyirci kapasiteli stadyumumuz şehrimize yakışan bir eser oldu. Beğendiniz mi? Güzel mi? Sağlıkta 17'si hastane olmak üzere 45 adet sağlık tesisini Sakarya'ya kazandırdık. 400 yataklı Adapazarı Bölge Hastanesi yaptık. Eski stadın yerini millet bahçesi yapıyoruz."

'BUNLARIN HAYATINDA YAPMAK YOK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan yatırımlar konusunda da muhalefetin tavrını eleştirekek, "Biri çıkmış 'ben yatırım matırım anlamam, bunları durduracağım' diyor. Öbürü 'Kanal İstanbul'u anlamam' diyor. Peki kardeşim Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nü mü yıkacaksın? Bu yatırımları durduracak mısın? Bunların hayatında yapmak yok, bunların hayatında yıkmak var. Bunların dedeleri de böyleydi. Bu CHP zihniyeti budur. Yap-işlet-devret modeliyle otoyolun tamamı 2020 yılında açılacak. Karasu'ya BMC yatırımlarını buraya taşıyor. Otobüs üretiminden zırhı araçlara kadar onlar burada üretilecek. İstihdam da sağlayacak. Ben size müjde veriyorum. Ama onlar anlamıyor ki. Onlar sadece gelsin Erdoğan'a çaksın. Siz vurdukça biz güçleniriz" dedi.

'TERÖRİSTTEN CUMHURBAŞKANI ADAYI OLMAZ'

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin, HDP'nin adayı Selahattin Demirtaş'ı cezaevinde ziyaret etmesine tepki gösteren Erdoğan, şöyle konuştu:

"Yeni sistemde tüm sorumluğu Cumhurbaşkanlığı üstleniyor. Bazıları bu değişimi yanlış anlamış. Bazıları kral olacaklarını sanıyorlar. Ali kıran baş kesen. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'Gel bakayım Muharrem' diyerek cumhurbaşkanı yaptığı kişinin Afrin operasyonunda Metin Temel Paşa açıklamasını duydunuz. 'Apoletlerini sökeceğim' diyor. Sen kimsin? Sana o apoletleri söktürmezler. Sen apolet mi sökeceksin? Gidip ziyaret ettiğin Selahattin Demirtaş'a mı takacaksın apoletleri? Diyarbakır'da ölüme neden olan kişi bu ülkede cumhurbaşkanı adayı. Bu Muharrem Efendi gidip onu ziyaret ediyor. Bir diğeri 'ziyaret etmek lazım' diyor. Teröristten cumhurbaşkanı adayı olmaz. Benim Kürt kardeşlerim bu oyunu bozacak. Onu ziyaret edenler özgürlük adına bunu yapmıyor. Benim halkım böyle bir teröristi gidip türbe ziyareti gibi ziyaret eden kişiye gidip 24 Haziran'da gereken dersi verecektir. Biri daha çıkmış 'cumhurbaşkanı adayı cezaevinde nasıldır?' diyor. Her şeyden önce 15 Temmuz'da kendi milletine silah çeken o alçaklar üniforma giymiş birer FETÖ teröristiydi. Metin Temel Paşamız ise o teröristlerle Afrin'de göğüs göğse mücadele eden bir paşaydı. Ben Anayasa'ya göre başkomutanım. Ey Muharrem kendini ne zannediyorsun, sen daha çırak bile değilsin. Temel Paşa da orada protokolde yerini almış iftarı beraber yapmışız. Konuşmamda da alkışlaması gereken yerde alkışlamış. Niye rahatsız oluyorsun? 15 Temmuz darbeyi gerçekleştiren hain darbeyi yargı cezalandırmıştır. Bu kişinin ayakları adayken yerden kesilmiş. Kamu görevlilerini işten atmakla tehdit ediyor. Korumaları selfie yapan genci sahneden atıyor. Mecburen alınan güvenlik önlemleri yüzünden tek bir kişinin bile incinmesine rıza gösteremeyiz."

'BEN UNUTMADIM, DERSİNİ VERİRİM'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyarbakır programındaki prompter arızası iddiasıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Ben prompter'i unutmuşum. Ben unutmadım, dersini veririm Bay Kemal. Kanaat önderleriyle yaptığım toplantıda akşam namazı için hoca çıktı. Korumalar önünü kestiler. Sandalyesine göndermediler. Bu beni rahatsız etti. Hoca efendinin önünü kestiklerini koruma müdürüne söyledim. Bunların her işi öyle yalap şalap. İftirayı siyaset yapmak sanıyorlar. Şimdiden zıvanadan çıkanların ülkenin başına geçseler neler yapacaklarını tahmin edemiyorum. Ordumuzu Afrin'e göndermek istemiyordu Bay Kemal. CHP adayının ilk işi cezaevinde bölücü örgütün kuklasını ziyaret etmek olmuş. Afrin harekâtı komutanını hedef almalarının asıl sebebi bu."

SEVİNÇTEN AĞLADILAR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adapazarı'ndaki mitingin ardından otobüsle helikoptere gittiği sırada kendisini uğurlayan kalabalıkla selamlaşarak, satranç takımı ve oyuncak dağıttı. Genç kızlar, Cumhurbaşkanı ile görüşürken fotoğraf çekti. Sevinçten ağlayan genç kızlardan biri, "Çok seviyoruz, sonunda görüştük. 'Oy kullanabiliyor musunuz?' dedi, 'Hayır' dedim. Yine de onu çok sevdiğimizi desteklediğimizi söyledik. Sonunda hayallerimiz gerçek oldu. Cumhurbaşkanımızı görmek hayalimizdi. İmam Hatip'te okuyoruz. Teşekkürlerimizi sunduk" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, helikopterle Zonguldak'a gitti.

 

CHP ADAYI İNCE'Yİ ELEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta Madenci Anıtı önünde düzenlenen mitingde halka seslendi. Zonguldak'ı ve maden işçilerini selamlayarak konuşmasına başlayan Erdoğan, "Zonguldak'ın yüreği temiz yiğit mert insanlarına yandık. Sizlerin emeğinizle alınterinizle yerin metrelerce altında kazma sallayarak ülkemizi büyütmenize yandık." dedi.

CHP cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi eleştiren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Öyle affedersiniz Edirne’deki teröristi ziyaret etmek suretiyle milletin karşısına cumhurbaşkanı adayı olanlardan, çıkanlardan olmadık. Olmayacağız. Bay Muharrem. Oradan başlıyor ziyarete. Türbe ziyaret ediyor. Vah zavallı vah. Sen Edirne'deki bu teröristi ziyaret edeceğine gel milletten helallik al milletten. Oradan icazet almanın bir anlamı yok. Sana bir şey de kazandırmaz. Sen zaten bay Kemal’den icazeti zor aldın. Bir de oraya gidiyorsun. Ne işin var orada. Millete gel millete. Biz asla şehitlerimize mahcup olacak bir şey yapmadık. Şehitlerimizin emanetlerine gözümüz gibi bakarak her türlü ihtiyaçlarını görmenin, gidermenin gayreti içinde olduk. İnşallah bundan sonra da onların ruhunu muazzer edecek şehitlerimize ve yakınlarına mahçup olacak hiçbir girişime fırsat vermeyeceğiz. Şehitlerimizin canlarını seve seve verdikleri vatanımızın güvenliği esenliği ve bekası için çalışmalarımızı kararlıkla sürdüreceğiz."

SEN NE ZAMAN HİTLER OLDUN?

Erdoğan, bölücü terör örgütüne ne ülke içinde ne de hudutlar dışında asla nefes aldırmayacaklarını söyledi. Terör örgütlerine yönelik iki yılda önemli operasyonlar gerçekleştirdiklerini söyleyen Erdoğan, "Allah’a hamdolsun son iki yılda gerçekleştirdiğimiz başarılı operasyonlarla terör örgütünün belini kırdık. Sadece Afrin operasyonlarında etkisiz hale getirilen terörist sayısı ne biliyor musunuz? 4 bin 497. Kuzey Irak’ta 446. Yurt içinde 443. Bu son aylarda. Peki Sayın İnce. Bütün bu operasyonların başındaki bizim kahraman komutanımıza İsmail Metin komutanımıza ne diyor? Senin diyor apoletlerini sökeceğim. Ya benim bu milletim bir defa senin gibi haddini bilmez birisine 24 Haziran’da zaten haddini bildirecek. Sen ne zamandan beri Hitler oldun ya? Türkiye hukuk devleti. Türkiye’de yargı var, sen önce bunu öğren. Görüyorsunuz değil mi? Türkiye'de kimler cumhurbaşkanı adayı oluyor. Şu CHP’ye bak ya, kimleri aday yapmış ya. Zaten kendi gelen başkanına ne diyor? Bir girdin seçilmedin. İki girdin seçilmedin. Üç, dört, beş girdin altı seçilmedin? Diyor mu? Fakat bay Kemal de herhalde ondan kurtulmak için onu buraya sürdü." dedi.

ONLAR KAÇIYOR, BİZ KOVALIYORUZ

Erdoğan, terör kapıya dayanmadan onların inlerine girdiklerini belirterek, "Terör bize gelmeden, artık kapımıza dayanmadan biz onların kaynağına gidiyoruz. Ne demiştim hatırlayın? İnlerine gireceğiz inlerine demiştim. Hatırlıyor musunuz? Girdik mi inlerine? Şimdi onlar kaçıyor, biz kovalıyoruz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Milletimin huzurunu bozamayacaklar. Milletimi bölemeyecekler. Ülkemizi bölemeyecekler. İnşallah terör bizi vurmadan biz onları ininde vuruyoruz. Şu anda Suriye'de Afrin’de, Cerablus'ta şimdi de Kuzey Irak’ta, gerekirse Sincar’a gideceğiz. Sincar'da da gereğini yapacağız. 34 yıldır milletimize musallat edilen bu yılanın kafasını adım adım kopartıyoruz. Kendilerini güvende hissettikleri ne kadar dağ, taş, tepe kamp varsa hepsini onların başına geçireceğiz. Afrin’den sonra diğer terör bataklıklarını kurutmak için gereken adımları atmaya başladık. 34 yıldır bu milletin evlatlarını katletmenin bedelini, ele başları başta olmak üzere tüm teröristlere ödeteceğiz. Şehitlerimiz ve gazilerimizin kanı yerde kalmayacak. O Pensilvanya’daki bir şarlatan var ya ve ona tapan mankurtlardan da, milletimize ve ülkemize ihanetlerinin hesabını soruyoruz, soracağız. Dikkat edin. O ne diyorsa CHP de aynı şeyleri söylüyor. Bakıyorsun bir tane bayan var. O da aynı şeyleri söylüyor. Hiç birbirlerinden farkı yok. Al birini vur öbürüne." dedi.

TERÖRÜ VURMAMIZDAN RAHATSIZ OLANLAR VAR

Erdoğan, terörle mücadele konusunda kandil ve Pensilvalya'dakilerin nasıl uykusu kaçıyorsa Türkiye'de de birilerinin uykusunun kaçtığını belirterek, şöyle dedi:

"Bizim terörle mücadele konusunda nasıl Kandil ve Pensilvalya'dakilerin uykusunu kaçırıyorsa emin olun burada da birilerinin uykusunu kaçırıyor. Türkiye'nin terörü ininde vurmasından en az teröristler kadar içimizden bazıları da rahatsız oluyor. Devletin yurt içinde ve yurt dışında FETÖ'ye göz açtırmamasından en az FETÖ'cüler, onların siyasetteki piyonları da şikayet ediyor. Bizim FETÖ'cüleri paketleyip yargıya teslim etmemizden en az o alçaklar kadar buradaki uzantılarının da ödü kopuyur. Kimi zaman bu hazımısızlıkarını alalen ifşa ediyorlar. Kimi zamanda FETÖ ve PKK ile ön safta mücadele eden isimlere saldırarak örtülü bir operasyon sürdürüyorlar. Muhalefetin adayının yaptıkları işte bunun en açık örneğidir. Dikkat edin birkaç gündür muhalefetin adayı çıkmış bu paşamıza hakaret ediyor. Ya kim bu paşamız? Kendisiyle Malatya'da Türkiye esnaf ve sanatkarlar federasyonun organize ettiği iftarda beraber aynı masada oturduk. Benim masama nasıl oturmuş, beni nasıl alkışlar. Ben onun da paşasıyım. Anayasaya göre ben hepsinin paşasıyım ama bu cahil bunu bilmiyor ki. Ve onun komutanıdır ve bu konuşmada takdir edilecek yeri alkışlamıştır. Sen kimsin ya? Haddine mi? Seçim kampanyasında bula bula apolet sökme vaadini bulmuş. Genel başkanın izinden giden bu şahıs sadece miting meydanlarında Türk Ordusu'nun şerefli komutanlarına dil uzatıyor. Siz zaten değil misiniz Ankara'dan İstanbul'a bu terör örgütünün desteklediği kişilerle terör örgütünün mensuplarıyla yürüyüşe giden."

AFRİN'İ, FETÖ'YÜ ANA MUHALEFETE RAĞMEN TEMİZLEDİK

CHP'nin terör örgütleriyle mücadele edemeyeceğini ifade eden Erdoğan, "Gözü Pensilvanya’da kulağı Amerika’da gönlü Kandil’de olanların bu ülkeye hiçbir faydası olmaz. Bunlara kalsa DEAŞ’lı caniler sınırımızın öte tarafında cirit atıyordu. FETÖ halen milletimizin iliğini sömürüyordu. Bunlara kalsa halen bombalar patlıyordu. Açık söylüyorum biz tüm başarılı terör operasyonlarımızı ana muhalefete rağmen yaptık, CHP’ye rağmen yaptık, bay Kemal’e rağmen yaptık, Bay Muharrem’e rağmen yaptık. İnandık, azmettik. Dedik ki biz, bunlara kulak asamayız. Afrin'i ana muhalefete rağmen aldık. FETÖ’yü devletimizden ana muhalefete rağmen temizledik. Bazıları çok fazla diyor. Yok daha var. Daha çok temizlenmesi gereken var. İstanbul'da menzep kışkırtıcılarını ana muhalefete rağmen temizledik. Düşünün ana muhalefet partisi yöneticileri Avrupa'da gidip bizi şikayet ediyor. Kardeşlerim tabi herkes görevini yapıyor. Muhalefetin tehditleri asla bizi engellemez. Bizde hak bildiğimiz yolda doğru bildiğimiz yolda aldığımız kararları uygulamaktan hiçbir zaman çekinmedik, çekinmeyeceğiz." diye konuştu.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı
Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı