Advert

Erkek Tipi Saç Dökülmesi ve Saç Ekimi

Saç kaybı pek çok farklı şekilde meydana gelebiliyor. Dünya genelinde en yaygın görülen saç kaybı ise erkek tipi saç dökülmesi olarak bilinen androgenetik alopesi oluyor.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi ve Saç Ekimi

Dolayısıyla saç ekimi işlemi için de en çok bu saç kaybı şeklinde faydalanılıyor. Genellikle erkeklerde görülüyor olsa da bu saç kaybı şekli aslında kadınlar için de korkulu bir rüya! Çünkü son yıllarda kadınlarda da sıklıkla görülmeye başlandı.

Pek çok farklı nedenle ortaya çıkabilen erkek tipi saç dökülmesi genellikle alın ve şakaklardan başlayarak saç izinin geriye doğru kayması ile devam eder. Çok hafif şekilde görülebildiği gibi tepe bölgesini tamamen kapsayacak şekilde de meydana gelebilir. Bu saç dökülmesinde genetik faktörlerin bir hayli belirleyici olduğunu belirtebiliriz.

Erkek Tipi Saç Dökülmesinin Nedenleri

Genellikle testesteron hormonuna bağlı olarak erkek tipi saç dökülmesi oluşuyor. Bu noktada en çok merak edilen husus iki kulak arasında kalan bölgede neden saç kaybı meydana gelmediğidir. Çünkü bu bölgede bulunan saç kökleri söz konusu hormondan etkilenmeyen bir yapıya sahip. Bu nedenle hormondan olumsuz yönde etkilenmiyor ve dökülmüyor. Etkilenen saç köklerinde ise zayıflama meydana geliyor ve saç kayıpları da kaçınılmaz oluyor.

Yapılan araştırmalara göre erkeklerin % 12’sinde 25 yaşın ardından bu saç dökülmesi meydana geliyor. Erkeklerin % 37’sinde ise 35 yaşın geride kalması ile birlikte saç kayıpları da kendini göstermeye başlıyor. 45 yaşından sonra bu saç dökülmesini yaşayan erkeklerin oranı ise % 37! Bu verilerin de gösterdiği gibi söz konusu saç dökülmesi oldukça yaygın bir şekilde görülüyor.

Erkek Tipi Saç Dökülmesi Önlenebilir mi?

Maalesef bu saç dökülmesinin önlemenin bir yolu yok. Sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşam ile saç kaybı azaltılabiliyor olsa da tamamen önlemek mümkün olmuyor. Ancak saç ekim işlemi ile dökülen saçların yeniden kazanılması mümkün olabiliyor. Artık saç ekim yöntemleri ile çok daha yüksek başarılar elde edilebiliyor. Konuya dair daha detaylı bilgi almak için hemen http://songulalci.com/erkek-tipi-sac-dokulmesi adresine tıklayabilirsiniz. Bu adres üzerinden en yeni aç ekim teknikleri hakkında da bilgi alabilirsiniz.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Ziraat Bankası vatandaşlardan gelen şikâyetleri yanıtladı
Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı
Operasyonlar peş peşe geldi! Çok sayıda kişi hakkında gözaltı kararı