Ekonomi
Giriş Tarihi : 16-09-2019 19:14   Güncelleme : 16-09-2019 19:18

Erken emeklilikte heyecanlı bekleyiş

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın emeklilikte yaşa takılanlar ilgili sözleri milyonlarca insanda heyecan yaratırken, erken emekliliğin yılbaşına kadar çıkabileceği konuşuluyor.

Erken emeklilikte heyecanlı bekleyiş

Emeklilikte Yaşan Takılanlar (EYT) ile ilgili Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan harekete geçti. Prim gününü doldurup yaşı gelmediği için emekli olamayanlar için heyecanlı bekleyiş başladı. 

FORMÜL ÜRETİLECEK

NTV'de bir televizyon programına katılan TOBB ETÜ Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cem Kılıç, EYT konusunda formül arayışlarını hızlandırdıklarını açıkladı. 

Kılıç açıklamasında şunlara değindi:

"Son dönemde bir gelişme oldu. Cumhurbaşkanımız, Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Üyesi Prof. Dr. Vedat Bilgin'i görevlendirdi. EYT'lerin düşüncelerini alacak, SGK ile görüşecek. Geçenlerde kendisiyle konuştum. 'Bu konuda bir formül üreteceğiz, üzerinde çalışıyoruz. Cumhurbaşkanımızın talimatı var' dedi. Bir parça umutlandım. Somut bir adım atılmış oldu. Umarım karşılıklı görüşmelerle bu iş bir noktaya gelir, çözüme ulaşır. Bu mağduriyetin giderilmesi gerekiyor."

ŞU AN SOMUT BİR GELİŞME YOK 

Kılıç konuşmasının devamında, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) homojen bir grup değil. Bu konuda durumu çok farklı olan kimseler var. Çalışmalarımız uzun soluklu olacak, şu an işin çok başındayız henüz somut bir gelişme yok" dedi.