Spor
Giriş Tarihi : 21-06-2020 21:21   Güncelleme : 21-06-2020 21:21

Ertuğrul Sağlam, "Futbolcularımın emekleriyle bu takım 10 puan öne geçti"

Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Allah’ımıza şükürler olsun bugün 10 puan öndeyiz. Çok büyük bir avantaj içerisindeyiz. Dolayısıyla bu süreci bize çok rahat geçirmemizi sağlayan futbolcu kardeşlerimize de teşekkür etmek istiyorum. Çünkü onların emekleri ve mücadeleleriyle bu takım 10 puan öne geçti" dedi.

Ertuğrul Sağlam,

Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam'dan oyuncularına övgü dolu sözler. 10 puan önde olmanın rahatlığıyla federasyonun vereceği kararı beklediklerini belirten Ertuğrul Sağlam, “Bu süreçler yaşanırken Allah göstermesin biz geride de olabilirdik. Manisa FK’nın arkasında da olabilirdik. ‘Maçlar ne zaman başlayacak’ diye haber bekliyoruz. Allah’ımıza şükürler olsun bugün 10 puan öndeyiz. Çok büyük bir avantaj içerisindeyiz. Dolayısıyla bu süreci bize çok rahat geçirmemizi sağlayan futbolcu kardeşlerimize de teşekkür etmek istiyorum" dedi. 

BÜYÜK TARAFTARI UNUTMADI 

'Çünkü onların emekleri ve mücadeleleriyle bu takım 10 puan öne geçti" diyerek sözlerine devam eden kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Taraftarımıza da teşekkür ediyorum. Onların desteği ve yardımı olmasaydı biz 6 puan geriden gelip, 10 puan öne geçemezdik. O yüzden bugün böyle çok rahatlıkla federasyonun vereceği kararı ‘nasıl olursa olsun biz hepsine uyarız’ı çok rahat söyleyebiliyorsak burada futbolcu kardeşlerimizin ve taraftarlarımızın da çok önemli rolü var” diye konuştu.

SAKAT OYUNCULARIN SON DURUMU 

Kırmızı beyazlı ekibin teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Takımdaki sakat oyuncular hakkında da bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Şu anda takım içerisinde çalışmalarımız tam anlamıyla devam ederken herhangi bir sakat oyuncumuz yok. Birkaç sakat oyuncumuz vardı. Muhsin Yıldırım ve Oğuz Gürbulak’ın bir sakatlıkları vardı ve tamamen iyileşti. Okan Dernek ve Bünyamin Cesur Karataş, sahaya çıktılar. En azından yeşil sahada doktorumuz ve fizyoterapistlerimiz eşliğinde idmanlarını yapıyorlar. Yavaş yavaş takımın içerisine girmeye başladılar.  Böyle keyifle antrenmanlarımıza devam ediyoruz ve federasyonun alacağı kararı bekliyoruz” şeklinde konuştu.