Spor
Giriş Tarihi : 04-04-2020 14:07

Ertuğrul Sağlam olmazsa olmazını açıkladı

"Türk futboluna futbolcu üreten ve bundan hem kendisi faydalanan hem de ilerleyen süreçte Türk futboluna hemde Avrupa'ya oyuncu üreten bir merkez haline gelmesiyle alakalı olarak Başkanımız Yüksel Yıldırım ile görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler neticesinde şunu ortaya koyduk; bu bizim olmazsa olmazımız"

Ertuğrul Sağlam olmazsa olmazını açıkladı

 Yılport Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, liglere verilen zorunlu arada Melih Gümüşbıçağın Skype üzerinden görüntülü olarak yapılan röportajda sorularını yanıtladı. Yaklaşık bir saatlik yapılan söyleşine teknik direktör Sağlam, herkesin merak ettiği konulara açıklık getirdi. Şampiyon hoca, röportajın ortalarına doğru 'OLMAZSA OLMAZI'nı da açıkladı. Başarılı teknik adam, Süper Lig'e çıkıldığında takımda altyapıdan en az 5-6 oyuncunun oynaması gerektiğini bu durumun kendisi için olmazsa olmazı olduğunu da dile getirdi. 

HER ŞEY SAMSUNSPOR İÇİN

İşte teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın Samsunlu oyuncuları heyecanlandıracak o açıklamaları; Yeniden Samsunspor'un geçmişte olduğu gibi; Türk futboluna futbolcu üreten ve bundan hem kendisi faydalanan hem de ilerleyen süreçte Türk futboluna hemde Avrupa'ya futbolcu üreten bir merkez haline gelmesiyle alakalı olarak Başkanımız Yüksel Yıldırım ile görüşmeler yaptık. Bu görüşmeler neticesinde şunu ortaya koyduk; 

ALTYAPI TESİSLERİ TEMMUZ'DA BİTİYOR

Bu bizim olmazsa olmazımız. Biz önümüzdeki süreçte Süper Lig'e çıktığımızda kadromuzda en az 5 - 6 tane altyapıdan oyuncuyu takımda oynar hale getirmedikten sonra benim burada olmamın hiçbir anlamı yok. Bu yüzden şu anda sağolsun Büyükşehir Belediye Başkanımız Mustafa Demir, bize bu konuda çok katkı sağladı. Herşeyin durduğu bir ortamda bile Samsun'da Temmuz ayında faaliyete geçecek olan 2 tane suni çim, 2 tane doğal çim ve modern bir tesis olmak üzere altyapı tesisimizin inşaatı halen devam ediyor. 

YILDIRIM'A TEŞEKKÜR ETTİ 

Ve Temmuz ayında biz burada inşallah altyapı oyuncularımızla beraber antrenmanlarımıza başlamış olacağız. Ve tesisleriyle beraber Türkiye'de ki en yeni en modern altyapı tesisini hem Samsunspor'a hem de ülkemize kazandırmış olacağız. Bu konuda ki kararlılığı ve azminden dolayı Başkanımız Yüksel Yıldırım'a sonsuz teşekkür ediyorum."