Spor
Giriş Tarihi : 09-11-2020 16:08   Güncelleme : 09-11-2020 16:08

Ertuğrul Sağlam: Yabancı futbolcuları sahada görsem

Samsunspor teknik direktörü Ertuğrul Sağlam, "Baktığımız zaman maçlarımızı sadece tek yabancı oyuncu ile oynuyoruz. Yabancı isimlerden belki de bu şanssızlıklardan dolayı en az faydalanan takımlardan bir tanesiyiz. Tabiri caizse geçen seneki takımla oynuyoruz. Kerem Can Akyüz, Vukan Savicevic ve Nadir Çiftçi’nin de katkılarını göz ardı etmemek lazım" diye konuştu.

Ertuğrul Sağlam: Yabancı futbolcuları sahada görsem

 Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam yabancı oyunculardan en az yararlanan takımlardan birisi olduklarını ifade ederek, "Yabancıları sahada görebilsem performanslarını değerlendireceğim" dedi. 27 kişilik oyuncu kadrosu ile sezona başlayan Samsunspor’da 16’dan fazla futbolcu sezon içerisinde korona virüse yakalandı. Yabancı futbolcuların neredeyse tamamı korona virüse yakalanırken, TFF 1. Lig’in piyasa değeri en yüksek stoperi Kevin Boli ve piyasa değeri en yüksek forvet oyuncusu Tomane uzun süreli sakatlığa maruz kaldı. Korona virüse yakalan futbolcular da hastalığın ardından eski ritimlerini bulamayınca, kırmızı-beyazlı ekip maçlarda yabancı futbolcularından yararlanamadı.

DEĞERLENDİRMLE BİLE YAPAMIYORUZ

Sağlam, "Yabancı oyuncuları sahada görsek performanslarını değerlendireceğiz ama maalesef Tomane ve Boli’nin sakatlığı uzun sürdü. Ciddi sakatlıkları vardı. Gyasi sakatlıktan tam çıktı derken korona virüse yakalandı. Plumain 'tam takıma alışıyor' derken o da korona virüse yakalandı ve ondan sonra toparlanması biraz güç. Yameogo’da genç bir kardeşimiz. Kısa vadede çok büyük beklentimiz yok. Baktığımız zaman maçlarımızı sadece tek yabancı oyuncu ile oynuyoruz. Yabancı isimlerden belki de bu şanssızlıklardan dolayı en az faydalanan takımlardan bir tanesiyiz. Tabiri caizse geçen seneki takımla oynuyoruz. Kerem Can Akyüz, Vukan Savicevic ve Nadir Çiftçi’nin de katkılarını göz ardı etmemek lazım" diye konuştu.

İSİM         MAÇ     İLK 11     GOL     SÜRE
------------------------------------------------------------------------
SAVİCEVİÇ    7    6    -    537
PLUMAİN        4    4    -    287
TOMANE     3    3    1    261
KEWİN BOLİ     2    2    -    216
YAMEOGO    2    2    -    180
GYASİ        4    1    1    142