21 AĞUSTOS 2019 Çarşamba 18:32
Siyaset
Giriş Tarihi : 29-01-2019 21:41   Güncelleme : 29-01-2019 21:41

Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

MHP'den 21'inci dönem Erzurum Milletvekilliği yapan ve İYİ Parti'nin kurucu üyelerinden olan Cezmi Polat, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Polat, CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesine ise, "Mamak Mahkemeleri'nde 12 Eylül döneminde ülkücülere kan kusturan, Türk Milliyetçileri'ni haksız, hukuksuz şekilde ipe götüren bir babanın oğluyla bizim işimiz olmaz, olamaz" dedi.

Eski milletvekili Cezmi Polat, İYİ Parti’den istifa etti

Yaptığı yazılı açıklama ile istifasını açıklayan Cezmi Polat, "Türk siyasetine yeni bir soluk getireceğine, ülkemizde yaşanan sosyal, siyasal ve ekonomik sıkıntıları çözecek politikalar üreteceğine, toplumda giderek kangrene dönüşen ayrımcılığa son vereceğine, hepsinden önemlisi de kaybolan heyecanımıza heyecan katacağına inandığım için yıllardan beri mensubu olmaktan büyük onur ve gurur duyduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden ayrılarak, Sayın Meral Akşener'in başını çektiği harekete omuz vermeyi ve o gruba dahil olmayı uygun bulmuştum. Şimdi gelinen noktaya baktığımda, yanıldığımı ve yanıltıldığımı görüyor olmanın üzüntüsünü duyuyor, hatta öfkesini yaşıyorum" dedi.

AKŞENER'İN TAVRINI ELEŞTİRDİ

Genel Başkan Meral Akşener'in, İYİ Parti'nin kuruluşunu tamamladıktan sonra takındığı tavır ve izlediği yolun rahatsız edici olduğunu savunan Polat, açıklamasında şu ifadelere yer verdi;

 "Gidilen yolun yanlış, uygulanan politikaların hatalı olduğunu belirttiğimiz uyarı ve değerlendirmelerimizin dikkate alınmadığı, aksine yanlışta ısrar edildiği, Türk Milliyetçileri'nin onur ve gururunu rencide edecek anlaşmaları imzalayan bir siyasi partide kalmanın ve ısrarcı olmanın kimseye bir şey kazandırmayacağı aşikardır. Erzurum ölçeğinde de ciddi hayal kırıklıkları yaşatan, toplumun beklentilerini hiçe sayan, dayatmacı bir anlayışla yöntem belirleyen ve adını İYİ olarak açıklayan partinin, çekim gücü oluşturamadığı hemen herkes tarafından anlaşılmıştır."

TUNÇ SOYER ADINA SERT ÇIKTI

CHP'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Tunç Soyer'i göstermesine de isim vermeden tepki gösteren Polat, "Yapıcı, yol gösterici bir anlayışla İYİ Parti'ye desteğini veren, ülküsü ve sevdası ezan, vatan, bayrak olan milyonlarca insanın duygularına tercüman olacak bir anlayıştan çok, bu sevdaya yabancı kitlelerin değirmenine su taşıyan bir yaklaşım, kimse kusura bakmasın ama, bizim yapımıza ters düşer. Bu konuda ne demek istediğimizi merak edenlere, CHP İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı'na bakmalarını öneririm. Mamak Mahkemeleri'nde 12 Eylül döneminde Ülkücülere kan kusturan, Türk Milliyetçileri'ni haksız, hukuksuz şekilde ipe götüren bir babanın oğluyla bizim işimiz olmaz, olamaz" dedi. Cezmi Polat istifasını ise şu sözlerle bildirdi.

"Kısaca söylemek gerekirse adı İYİ olan ama iyilikten pek de nasip almamış muhterem ve muhteremlerle bundan böyle aynı kulvarda yürümemiz mümkün olmayacağından, yolumuzu ayırmayı daha uygun buldum. İYİ Parti'deki tüm görevlerimden istifa ettiğimi, kamuoyunun bilgisine sunuyor, hepinize teşekkür ediyorum."

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA