Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-04-2020 11:33   Güncelleme : 29-04-2020 13:17

'Esnaf bayramda nefes almalı'

Samsun'da oto yıkama yağlama, galeri ve son  olarak Serkan et ve kasap isminde yeni bir yer açan  iş insanı Serkan Köz Koronavirüs nedeniyle küçük esnafın zor duruma düştüğünü asıl zorlukların ise bir kaç ay sonra yaşanacağını söyledi.

'Esnaf bayramda nefes almalı'

İnsanların haklı olarak "once sağlık" diyerek şu anda tüm ödemelerini ertelendiğini. Devletin ise yaptığı hizmetlerle vatandaşının yanında olduğunu gösterdiğini belirten Köz:"Dünyadaki gelişmelere bakıldığında çok şükür ülkemiz çok daha iyi durumda. Alınan önlemler ve yapılan işler son derece yerinde. Bütün bu gelişmelere rağmen bu süreçten en çok etkilenen ve zor duruma düşen sektör küçük ve orta ölçekli esnaf olmuştur." diye konuştu.

Kendilerinin otopark işletmeciliği, galericilik ve şu anda et-kasap sektöründe hizmet verdiğini belirten Köz: "biz bir aile şirketiyiz. Aynı zamanda farklı alanlarda ticaret yapan esnafız. Son 2 aydır iş yok ve piyasada yaprak kımıldamıyor. Bayrama yakın hükümet önlemleri gevşetirse piyasada en azından bir hareketlilik olabilir. Bayram sonrası herkesin gündemi ekonomi olacak"şeklinde konuştu.