Güncel
Giriş Tarihi : 19-12-2019 23:14

Ev Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Günümüz hayat şartlarında ev satın almak herkesin başarabileceği bir iş değildir.

Ev Almak Hiç Bu Kadar Kolay Olmamıştı

Bu neden yüzünden konut sahibi olmak büyük bir çoğunluk tarafından hayal olarak görülmektedir. Ancak yenilenen tasarruflu sistemler sayesinde ev almanın kolay yolu ortaya çıkmıştır. Artık herhangi bir birikimiz olmadan, faizlerle uğraşmadan ya da peşinat ödemek zorunda kalmadan istediğiniz konutlara sahip olabilirsiniz.

Peşinat Ödemeden Ev Alın

Kira öder gibi ev almak konut alımlarının kolay hale gelmesinde en önemli etkenlerden biridir. Peki, bu sistem nasıl işlemektedir? Kira öder gibi ev sahibi olunması için belli sayılardaki gruplar oluşturulmaktadır. Grupların sayısı katılımcıların aylık ne kadar para ödeyebileceklerine göre belirlenmektedir. Belirlemelerde esas, aylık ödemeler kapsamında bir ev satın alınabilecek kadar paranın bir araya gelmesidir. Yöntem işlemeye başladığında anlaşıldığı üzere her ay gruptaki bir kişi ev alabilmektedir. Grubun tamamı ev alana kadar ya da gruba dâhil olanların borçları bitene kadar sistem işlemeye devam etmektedir.

Anlatılan sistemler tasarrufa dayalı sistemler olarak isimlendirilmektedir. Konut alımına kadar diğer katılımcılar paralarını biriktirmiş sayılmaktadır. Üstelik katılımcılar elde ettikleri şans ile peşinatsız konut alımı artısını da yakalamaktadır. Çünkü kampanyalar peşinat ödemelerini zorunlu olarak göstermemektedir. Bireyler ancak arzu etmeleri halinde ya da toplam borçlarının belirlenen zamandan daha kısa sürede bitmesini istemeleri halinde peşinat ödemesi yapmaktadır.

Faizsiz Kredisiz Ev Alma Yöntemi

Tasarrufa dayalı konut alım kampanyalarında faiz de açıklanması gerekli olan önemli noktalardan biridir. Pek çok insan bu konu hakkında yanlış bilgilere sahiplerdir. Ancak zannedildiği üzere kampanyalara katılan bireyler ilerleyen zaman dilimlerinde faiz ya da ara ödeme gibi zorunluluklarla karşı karşıya kalmamaktadır. Sistem faizsiz konut alımı garantisini tüm katılımcılarına vermektedir. Katılımcıların yapmaları gerekli olan şey hangi tip konut alacaklarına yönelik açıklamaları yetkililerle paylaşmaktan ibarettir. Yetkililer verilen özelliklere ve aylık ödenebilecek miktarlara göre bir ödeme planı hazırlamaktadır. Hazırlanan ödeme planların ara ödemeler eklemek ya da sadece aylık ödemelerle devam etmek de tam anlamı ile katılımcıların kararına bırakılmış etmenlerdendir.