Samsun Haber
Giriş Tarihi : 20-01-2021 16:09   Güncelleme : 20-01-2021 16:09

Eyüb Güler'den esnafa can suyu müjdesi

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler ile Şekerbank Karadeniz Bölge Müdürlüğü temsilcileri ile bir araya gelerek esnafa 6 ay geri ödemesiz sunulan krediyi tanıttılar.

Eyüb Güler'den esnafa can suyu müjdesi

Pandemi sürecinde ekonomik anlamda çok zor günler geçiren esnafın bir nebze olsun nefes alması için Şekerbank ile üst kuruluşumuz olan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) işbirliği düzenleyerek esnafa adeta can simiti olacak 50 bin liralık destek paketi oluşturulduğunu belirten SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, "Pandemi sürecinde esnafımız ekonomik anlamda zor duruma düşmüştür. Şekerank 6 ay geri ödemesiz kredi olanağını tüm esnafa sunmakta. Kullanılacak olan bu kredi sayesinde esnafımız bir nebze nefes alması sağlanacaktır" diye belirtti.

Esnafa 6 ay ödemesiz 50 liraya kadar jredi sunduklarını kaydeden Şeker Bank Karadeniz Bölge Müdürlüğü yetkililerinden Selçuk Uğraş, "Şekerbank, “Kapımız Esnafa Açık” platformu kapsamında esnafın nakit ihtiyacını ilave avantajlar sağlayarak karşılamak üzere Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) ile büyük bir iş birliği gerçekleştirdi. TESK ile imzalanan iş birliği çerçevesinde Şekerbank’ın sunduğu 6 aya kadar ödemesiz avantajlı finansman olanaklarının yanı sıra, esnafa pek çok hizmetten de ücretsiz yararlanabilme fırsatı sunulacak" diye kaydetti.

Şekerbank, iş birliği ile eş zamanlı olarak esnaf müşterilerinin işinin başından ayrılmadan bankanın mobil uygulaması Şeker Mobil Şube üzerinden kolaylıkla kredi başvurusu yapabilmesine olanak sağlayacaklarını kaydeden Uğraş, TESK üyelerine özel avantajları şu şekilde sıraladı:

Avantajlı faiz oranı.

36 ay vade imkanı.

6 ay ödemesiz dönemli 50.000 TL ye kadar artan taksitli kredi imkanı.

5 bin TL’ye kadar KMH ve 5 bin TL’ye kadar Üreten/Business Kart.

İnternet ve mobil kanaldan yapılacak EFT/Havale işlemleri bir yıl süre ile ücretsiz

POS inaktiflik ücret muafiyeti.

Çek Karnesi ücret muafiyeti (Alınacak ilk 10 yapraklı çek karnesi için geçerlidir)