Advert
Advert

Eyüp Aydın’dan esnafa çağrı

Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, Gülsan Sanayi esnafının kooperatife sahip çıkması gerektiğini belirterek, “Kaybedecek vaktimiz yok. Bir an önce evrak kayıt işlemlerini tamamlayıp arazi alımına çıkmazı gerekiyor” dedi.

Eyüp Aydın’dan esnafa çağrı

Samsun Modern Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nin 1. Etap kayıtlarının 31 Ekim’de sona ereceğini kaydeden Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Eyüp Aydın, esnafın vakit kaybetmeden evrak ve kayıt işlemlerini tamamlamalarını gerektiğini söyledi. Arazi alımı için düğmeye basıldığını ifade eden Aydın, 1. Etapta kayıt olan esnafların büyük avantajlara sahip olacağını belirtti.

SORUMLULUĞU ALDIK

Valilikten ve belediyeden gerekli desteği aldıklarını ifade eden Aydın, “Göreve geldiğimizden bu yana Gülsan Sanayi’nin sorumluluğunu üstümüze aldık. Bu anlamda, milletvekilleriyle, belediye başkanlarıyla, kooperatif kurucularıyla görüşmeler sağladık. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın destekleriyle kooperatifi kurduk. Hızlı bir şekilde üye işlemlerini yapmaya başladık. Üye sayımız 100’ü geçti. Bu sayının ayın sonunda 300’ü geçmesini bekliyoruz” diye konuştu.

KAYBEDECEK VAKTİMİZ YOK

Esnafların kooperatiflere karşı ön yargıları olduğunu ifade eden Aydın, “Türkiye’de genel olarak kooperatiflere karşı bir ön yargı var. Daha önceden yapılan yanlışlar, esnafı güvensizliğe sürüklüyor. Bizim kooperatifimiz sadece esnaflar tarafında kurulan bir kooperatif. Odamızın ve belediyenin imkanlarının kullanıldığı, resmi bir kooperatif. Burada güvenilmeyecek hiçbir şey yok. Esnaflarımız duyarlı olup buraya sahip çıkmalı. Bizim kaybedecek vaktimiz yok. Bir an önce evrak kayıt işlemlerini tamamlayıp arazi alımına çıkmamız gerekiyor. 31 Ekim’e kadar kayıt işlemlerine devam edeceğiz. Bu tarihten sonra 1. Etap arazi alım çalışmalarına başlayacağız. 2. Etaba kalan esnaflar, 1. Etaptaki arkadaşlarımız gibi avantajlardan yararlanamayacak” şeklinde konuştu.

SANAYİNİN KALİTESİ ARTACAK

Yeşil sanayi oluşturacaklarını sözlerine ekleyen Aydın açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Toybelen’de 900 dönüm bir arazinin üzerine, içerisinde sosyal donatıları, alışveriş merkezi, idari binası, düğün salonu, güneş enerji sistemi, esnafın gücünün yetmediği makinaların ortak kullana bilindiği, esnafın kendini geliştirebildiği, yeşilliğin bol olduğu bir yeşil sanayi sitesi projesi oluşturduk. Amacımız sanayimizin ve Samsun’un kalitesini arttırmak. Ve örnek olabilmek.”

KALICI İŞLERE İMZA ATACAĞIZ

Kalıcı işlere imza atmak için çalıştıklarını belirten Aydın, “Bu koltuklar boşa işgal edilmemeli. Biz çıtayı yükselterek büyük bir sorumluluk aldık üzerimize. Bu sorun bizim sorunumuz. Bunu birilerinin üstüne yıkıp durup beklememeliyiz. Herkes taşın altına elini sokmalı. Kişisel sorunları bir kenara bırakıp, esnaf olarak birbirimize sahip çıkmalıyız” dedi.

Gülsan Sanayi esnaflarından Hasan Erdem, Mustafa Çakır ve Abdullah Kolukısa kooperatife üye olduklarını belirterek, diğer esnafları da bir an önce kooperatife üye olmaya davet etti.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar dörtlü çetedir
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar dörtlü çetedir
Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı'ndan çarpıcı yoksulluk nafakası açıklaması
Yargıtay 2'nci Hukuk Dairesi Başkanı'ndan çarpıcı yoksulluk nafakası açıklaması