EYÜP GÜLER: TÜRKİYE’DE BİR İLK

Türkiye’de seçim denince akla ilk gelen kavga ve gürültü olur. Özellikle Oda seçimlerimde sandalyelerin hava uçuştuğu, yumrukların konuştuğu görüntüler hafızalardaki tazeliğini korurken Samsun’un Salıpazarı İlçesinde adayların davranışı örnek gösterildi.

EYÜP GÜLER: TÜRKİYE’DE BİR İLK

Salıpazarı İlçesinde 11 Şubat’ta yapılacak olan Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerimde mevcut Başkan Muzaffer Aydın, rakibi lehine çekilerek örnek bir davranış sergiledi.

Başkan Aydın Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler’i de yanına alarak basın toplantısı düzenledi.

Basının karşısına rakibi Osman Aydın’la birlikte çıkan Aydın yaptığı açıklamada;

KOLTUK MERAKLISI DEĞİLİM

“İki dönem bu görevi yürütüyorum. Elimizden geldiği kadar Salıpazarı Şoför esnafına hizmet etmeye çalıştım. Önümüzde yapılacak bir kongremiz var ve ben bu kongrede aday olmayacağım. Bu hizmetten kaçtığımız anlamına gelmez. Hizmet etmeye dün olduğu gibi bundan sonrada devam edeceğiz. Başkanlık koltuğunda kimin oturduğu önemli değil. Koltuk meraklısı değilim. Öyle olsaydı bu gün bu yarışın içinde olurdum.

OSMAN AYDIN’A TAM DESTEK

Başkan Muzaffer Aydın, 11 Şubat’ta yapılacak olan seçimlerde aday olmayacağını ve diğer aday Osman Aydın’ın yanında olduğunu ifadede ederek “ Babamın ve kendimin sağlık sorunları nedeniyle göreve talip değilim. Daha önce dört yıl kendisiyle çalıştığım değerli meslektaşım Osman Aydın’ın bu görevi layıkıyla yapacağından zerre kadar şüphem yok. Bu nedenle Osman Aydın’a tam destek vererek bütün gücümle, karşına rakipte çıksa onun yanındayım. Gönül rahatlığı ile bu görevi bırakıyorum. Gözüm arkada kalmayacak.” dedi.

Salıpazarı Şoförler ve Otomobilciler Odası seçimlerde adaylığını açıklayan Osman Aydın’da “Amacımız Salıpazarı Şoför Esnafına daha iyi hizmet etmektir. Muzaffer Başkanımın bu davranışı her kesime örnek olmalıdır. Kendisine bu erdemli davranışından olayı teşekkür ederim.

GÜLER “TÜRKİYE’DE BİR İLK”

Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Hacı Eyüp Güler “Bu gün burada yaşanan birlik ve beraberliğin bir örneğine daha rastlamadım. Her iki arkadaşımla da gurur duyuyorum. Türkiye’ye örnek oldular.”dedi.

SEÇİMLER BİTER KAVGALARI BİTMEZ

Türkiye’de Oda seçimlerinin nasıl yapıldığını, ne dolaplar döndüğünü iyi bilen birisi olarak ilk defa burada bir güzellik yaşıyorum. Bu güzelliğin de bana nasip olması beni çok sevindirdi. Neden mi? Çünkü burada bir fesatlık yok. Burada bir art niyet yok. Burada Esnaf düşüncesi var. Burada bir koltuk kavgası yok. Böyle bir olaya ilk defa rastlıyorum. Koltuk kavgası için bir birinin ayağını kaydıranlar, bir birlerine yanlış yapanlar, bir birlerini satanlar, dostlukların yıkıldığı, seçim biter kavgası bitmez yine kırgınlıkların olduğu seçimleri çok gördük. Fakat Salıpazarı gibi bir ilçemizde böyle bir güzelliğin yaşanması beni çok memnun etti. Esnaflık aynı zamanda bir ahiliktir. Muzaffer Başkan’da ahiliğin gereğini yapmıştır. Kendisini bu düşüncesinden dolayı tebrik ediyor ve kutluyorum.”dedi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kocaoğlu ile Zeybekci arasında samimi sohbet
Kocaoğlu ile Zeybekci arasında samimi sohbet
AK Parti'nin yerel seçim formülü: Gönülleri fethetmek
AK Parti'nin yerel seçim formülü: Gönülleri fethetmek