Güncel
Giriş Tarihi : 16-08-2020 09:30   Güncelleme : 17-08-2020 15:03

Fancoil Sistemi Nedir?

Fancoil Sistemi Nedir?

Bir ısıtma ve soğutma sistemi olarak, Daikin Fancoil sistemi endüstriyel alanda havalandırma sistemlerinin bir parçasıdır. Aynı zamanda iklimlendirme ve ısıtma sistemleriyle doğrudan bağlantılı olan bu yöntem, fancoil cihazları sayesinde homojen bir etki yaratacaktır. SALT Mühendislik bu alanda profesyonel bir hizmet vererek, avantajlı bir kullanım alanı oluşturulmasını sağlar.

Fan Coil Sulu Sistemler

Merkezi sisteme bağlı olarak çalışmakta olan fancoilin, sıcak suyu ya da soğuk suyu borular yardımıyla taşıması sağlanmaktadır. Sıcak ve soğuk su sirkülasyonu için ideal bir sistem olarak, Daikin VRV sistemleriyle de entegre edilebilecek özelliklere sahiptir. Fan kontrolleri ve vana kontrolleriyle çalışabilmekte olan bir sistem olarak, ucuz bir maliyete sahiptir. Avantajlı bir kullanım sağlarken, yaz aylarından sıcaklığı 7 ile 12 dereceye düşürebilmekte ya da kış aylarında ısı derecesini homojen bir şekilde çalışarak ideal ısı düzeyine ulaşılmasını sağlayabilmektedir. Fan sistemler yaz ve kış geçişini sağlamak için problemsiz bir şekilde çalışacaktır.

İki- Dört Borulu Fancoil Sistemi Özellikleri

Kış ve yaz aylarında kullanılmakta olan sistemler olarak iki ya da dört borulu olarak dağıtım noktasının genişlemesini sağlayacaktır. Sistemin soğuması için fan sistemi uygulanırken, ara mevsimlerde fazla kullanılabilecek bir özelliği yoktur. İklimlendirme sistemleri ve havalandırma sistemleriyle entegre edilerek, ortamın hem havalanması hem de ısı değerinin değişmesini sağlayacaktır.

  • Fan ayarlamaları yapılabilen sistemlerdir.
  • Odalarda bulunan termostatlar üzerinden kontrol edilebilir.
  • Montaj işlemleri oldukça kolay sistemlerdir.
  • Yüzey alanlarda ısı kaybı ve belirli bölgelerde dengesiz ısınma yapmayacaktır.
  • Homojen bir şekilde direkt olarak fan cihazı içerisinden aktarılacaktır.
  • Ters dönüşlü boru sistemleri kullanılmaktadır.
  • Yüzey alanı düşüklüğü sayesinde yüzey alanların ısı kaybına uğramayacağı şekilde dizayn edilmiştir.

SALT Fancoil Sistem Kurulum

Kolay bir şekilde kurulumu yapılacak, iklimlendirme, havalandırma ve fanlı sistemler, konforlu bir alanın oluşması için idealdir. Isı kayıplarına yer vermeyen, kolay bir kullanım sunan sistemler, SALT Mühendislik garantisi ve güvencesiyle kolay bir şekilde kurulumu yapılacaktır. Ücretsiz keşif işlemleri için uzmanlarla görüşerek, sistem özellikleri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.