Güncel
Giriş Tarihi : 12-05-2022 13:08

Fatsa Belediyesi'nden ağaç hassasiyeti

“Ağaçları bulundukları yerden yeni yaşayacakları alanlara nakillerini üstün özelliklere sahip ağaç nakil araçlarıyla gerçekleştiriyoruz.”

Fatsa Belediyesi'nden ağaç hassasiyeti

Çevreci bir yaklaşım gösteren Fatsa Belediyesi, çalışma sahasında bulunan yetişkin ağaçların zarar görmemesi için ağaç sökme-dikme makinesi ile ağaçları bulundukları yerden Uzunkum Plajı piknik alanına naklini gerçekleştirdi.
 
Ağaçları kesmeden nakil ederek canlı tutan Fatsa Belediyesi, Ordu Büyükşehir Belediyesine ait üstün özelliklere sahip ağaç sökme-dikme makinesiyle çalışma sahasında bulunan ağaçları kökleriyle ile birlikte Demas mevki Uzunkum plajı piknik sahasına taşıdı.

Doğaya ve çevreye zarar vermeden, ağaçların korunarak naklini gerçekleştirdiklerini ifade eden Park ve Bahçeler Müdürü Hüsne Şerbetçi, “ Her geçen gün artan nüfusu ile yatırımlarla büyüyerek gelişen Fatsamızda yapılan çalışmalar sonucunda zaman zaman ağaçların bulundukları yerden kaldırılması gerekiyor. Bu ağaçların ziyan olmaması için kökleriyle birlikte naklini yapıyoruz. Doğaya ve çevreye zarar vermeden Ordu Büyükşehir Belediyemize ait ağaç sökme-dikme makinesi ile çalışma sahasında bulunan 11 ağacımızı koruyarak bulunduğu yerden bir nevi göç ettirdik. Oksijen kaynağı olan ağaçların korunmasına büyük önem veriyoruz. Bugüne kadar çalışmalarımızı, çevreye zarar vermeden yapmanın gayreti içerisinde olduk. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da, çevreye duyarlı bir belediye anlayışıyla hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.