Güncel
Giriş Tarihi : 01-03-2021 16:35   Güncelleme : 01-03-2021 16:35

Gelir İdaresi'ne 196 sözleşme personel alınacak, İşte başvuru şartları

Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ortaöğretim mezunu 196 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Gelir İdaresi'ne 196 sözleşme personel alınacak, İşte başvuru şartları

Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 29 Mart-2 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek sözlü sınav ile en az ortaöğretim mezunu olan ve KPSS Ortaöğretim sınavında en az 70 puan alan adaylar arasından 196 sözleşmeli hizmetli alacağını açıkladı. Resmi duyuruda başvuruların 1 Mart ile 10 Mart tarihleri arasında alınacağına yer verilirken, başvuru işlemlerinin http://sinav.gib.gov.tr adresinden online yapılacağı kaydedildi. 

BAŞVURU ŞARTLARI

- 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) bendinde yer alan genel şartları taşımak,
- 01.01.2021 tarihi itibarıyla 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olmak (01/01/1986 tarih ve sonraki doğumlular başvurabilecektir.),
- Ortaöğretim kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak,
- ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS Ortaöğretim) katılmış ve KPSS-P94 puan türünden en az 70 puan almış olmak,
- Süresi içinde başvuru yapmış olmak

Hizmetli alımında sınavın tek aşamalı ve sözlü sınav şeklinde gerçekleşeceğine dikkat çekilen duyuruda, sözlü sınavda adayların bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücünün test edileceği, liyakat, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğunun ele alınacağı kaydedildi. Başvuru sonuçlarının http://gib.gov.tr adresinden duyurulacağına vurgu yapılan açıklamada, "Sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine iliĢkin listeler, sözlü sınav tarihinden en az 10 gün önce BaĢkanlığımız internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecektir. Adaylara ayrıca tebligat yapılmayacaktır" denildi.