Siyaset
Giriş Tarihi : 20-06-2022 15:10

Genç İş İnsanı Şahin: Samsun çok özel bir şehir

BBP MKYK Üyesi ve genç iş insanı Bahadır Şahin, Samsun'un her alanda gelişime açık bir şehir olduğunu, birlikte hareket edildiğinde üstesinden gelinmeyecek bir sorun bulunmadığını söyledi.

Genç İş İnsanı Şahin: Samsun çok özel bir şehir

Samsunlu genç siyasetçi ve iş insanı, BBP Merkez Karar Yönetim Kurulu Üyesi Bahadır Şahin Karadeniz'in inci kenti Samsun'la ilgili özel açıklamalarda bulundu.

1970'li yıllarda Samsun'un Türkiye'nin 7. büyük kenti olduğuna dikkat çeken Şahin; " Şimdi Samsun 40'lı sıralara gerilemiş durumda. Bunun nedenini  hep birlikte masaya yatırıp bundan sonra ki dönem de önümüze bakmamız gerekiyor. Kısır çekişmeler ile Samsun'un kaybedecek zamanı yok. Samsun için tek yumruk olduğumuzda çok şeyleri başaracağımıza gönülden inanıyorum." diye konuştu.

Samsun'un konumu gereği Karadeniz'in tam merkezinde bir şehir olduğunu sözlerine ekleyen Şahin; " Hava, kara ve deniz taşımacılığında inanılmaz jeopolitik bir öneme sahibiz.  İhracaatımız her geçen gün yükselse bile yeterli seviyede değiliz. Daha çok üretim daha çok istihdam demektir. Üreten bir şehir de işsizlik sorununu çözmüş olacağız. Samsun bir ticaret kentidir yıllarca böyle gelmiştir. Yapılacak iş bunu geliştirmek, Samsun'u tüm odaklarıyla harekete geçirmek esas görevimiz olmalıdır." diyerek sözlerini tamamladı.