Güncel
Giriş Tarihi : 28-12-2020 20:22   Güncelleme : 28-12-2020 20:22

Gezici'nin Türkiye’nin en güvenilir isimleri kim anketi

2020 yılında parti genel başkanlarının yer almadığı, siyasi isimlerden en çok güven duyulan kişi anketinde Süleyman Soylu zirvede yer alırken, medyada ise en güvenilir isim Uğur Dündar oldu.

Gezici'nin Türkiye’nin en güvenilir isimleri kim anketi

2021 yılına sayılı günler kala Gezici Araştırma şirketi, her yıl sonu olduğu gibi  geleneksel anketini gerçekleştirdi.

2020 yılı için Türkiye genelinde halkın en çok güven duyduğu isimleri belirleyen Gezici, 14 Kasım ile 20 Aralık 2020 tarihleri arasında 14 il, 28 ilçe, 72 mahalle ve köyde, 18 yaş ve üstü seçmen nüfusunu temsil eden 2 bin 164 kişinin katılımıyla yüz yüze görüşülerek gerçekleştirdiği anketi, kamuoyu ile paylaştı.

Hem siyasi hem de medya sektöründen 15'er ismin seçildiği ankette, sonuçlar şu şekilde;

SİYASİLERDE SÜLEYMAN SOYLU ZİRVEDE
Siyasi parti genel başkanlarının yer almadığı ve 646 ismin söylendiği ankette halkın en çok güven duyduğu isim, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu oldu.

Soylu'yu sırasıyla şu isimler takip etti;

Ekrem İmamoğlu, Hulisi Akar, Fahrettin Koca, Ömer Çelik, Fuat Oktay, Mansur Yavaş, Muharrem İnce, Murat Kurum, Özgür Özel, Canan Kaftancıoğlu, Mustafa Şentop, Ümit Özdağ, Semih Yalçın ve Faik Öztrak.

MEDYADA UĞUR DÜNDAR
428 ismin söylendiği Türkiye'nin en güvenilir medya isimleri sıralamasında ise zirveyi Uğur Dündar aldı.

Dündar'ı sırasıyla şu isimler takip etti;

İsmail Küçükkaya, Fatih Portakal, Yılmaz Özdil,  Ece Üner, Ahmet Hakan, Fatih Altaylı, Nazlı Çelik ve Hande Fırat, İsmail Saymaz, Haluk Levent, Erkan Tan, Cem Öğretir, Veyis Ateş, Cüneyt Özdemir.