Güncel
Giriş Tarihi : 02-01-2021 23:09   Güncelleme : 02-01-2021 23:09

Gümrük Müşaviri ve Firması Ne İş Yapar?

Yurt dışına ürün satma ya da yurt dışından ürün satın alma yapan tüm gerçek veya tüzel kişilikler gümrük mevzuatına uygun olarak gerekli işlemleri yerine getirmek ile yükümlüdür.

Gümrük Müşaviri ve Firması Ne İş Yapar?

Gümrük mevzuatına uygun olarak yapılacak olan tüm işlemlerin yanı sıra ayrıca ihraç ya da ithal edilecek olan ürün ile ilgili de gerekli düzenlemelerinde gerçekleştirilmesi firmanın güvenliği ve de itibarı açısından oldukça önemlidir. Firmaların mevzuatta uygun olarak gerçekleşecek olan gümrük işlemlerinin gerçekleşmesinin yanı sıra güvenlik ve itibarlarını koruyacak olan işleme yer açılmasında gümrükleme firmalarının büyük bir görevi vardır.

Gümrük danışmanlığı firmaları ithalat ve ihracat işlemlerinin yasaya ya da mevzuata uygun olarak yapılmasını denetler ve müşterilerine bu yönde danışmanlık verir. Yasal anlamda gelişecek sürece dâhil olmanın yanı sıra yaşanan ithalat sırasında gerçekleşmesi muhtemel olan hasar ya da benzeri durumların belirlenerek müşteriye bunun bildirilmesi anlamında da gümrükleme firmaları görev üstlenir.

En İyi Gümrük Müşavirliği Firması Hangisi?

Gümrük Müşavirliği Firması; bir gümrük müşavirliği firması tercihi yapılırken hedeflenen ticarete konu eşyanın özelliklerine göre ihtisaslaşmış bir gümrük müşaviri veya ürünün veya eşyanın gümrük işlemlerinin gerçekleşeceği gümrük idarelerine ve işlemleri yapılacak dış ticaret erbabının yerleşim yerine göre tercih edilebilir.

İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, Adana gibi büyük şehirlerde işlerini çok iyi ve profesyonelce yapan birçok gümrükleme firması bulunmaktadır. Özellikle Türkiye’nin finans başkenti olan İstanbul’da birçok gümrük müşaviri ve bağlı çalıştığı firma da yer almaktadır. Gerek internette gerekse piyasada en çok tanınan ve güvenilen firmalardan biri de Kızılkaya Gümrük’tür. İstanbul ve Türkiye’nin birçok bölgesinde 10’a yakın ofisi olan Kızılkaya’da yüzden fazla profesyonel gümrükleme işlemleri için müşterilerine destek olmaktadır. İstanbul gümrük müşavirliği firması deyince bu anlamda akla gelen ilk şirketlerden biridir.