Güncel
Giriş Tarihi : 12-04-2021 18:40   Güncelleme : 12-04-2021 18:40

Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir

Güneş koruyucu seçerken oldukça dikkatli davranılmalıdır.

Güneş Koruyucu Nasıl Seçilir

Her cilt tipine uygun olarak farklı koruyucular olduğu gibi kullanım alanına göre de farklı güneş koruyucuları bulunur. Hassas cilt tipine sahip olan bireyler asla kuru ve yağlı ciltler için olan ürünleri tercih etmemelidir. Her cilt tipi kendisi için olan ürünü seçtiğinde daha verimli bir sonuç elde edilir.

Aynı zamanda güneş koruyucular günlük veya farklı amaçlar için kullanabilir. Örnekle günlük hayat için alınan bir güneş koruyucu bronzluk etkisi yaratmaz. Fakat bronzluk için alınan bir güneş koruyucu istenilen etkiyi tam anlamı ile verebilir. Bu yüzden de güneş koruyucular mutlaka kullanım alanına göre seçilmelidir.

Güneş Koruyucu Nemlendiriciden Önce Mi Sonra Mı Uygulanır

Güneşe dair olan ürünler ile ilgili oldukça merak edilen bir konudur. Bunun sebebi ise kişilerin her birinin farklı bir uygulamada bulunmasıdır. Her ürün her anda kullanılabilir. Fakat doğru kullanım her zaman için daha önemlidir. Güneş koruyucuların makyaj altına uygulanması kişilerin tercihidir. Ama dışarıda yenilendiğinde makyaj üstüne denk gelir.

Korumada herhangi bir farklılık meydana gelmez. Bu sayede istenildiği şekilde kullanabilir. Güneş koruyucu nemlendirme etkisine sahip bir üründür. Bu sayede nemlendirici sürmenize bile hiçbir şekilde gerek yoktur. Tek bir ürünle cildinize gerekli olan nemi ve korumayı sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda güneş koruyucu olan ürünlerin tümünü düzenli olarak bırakmadan kullanıldığında yeni leke oluşumu görülmez. Bu durum test edilerek kanıtlanmıştır.

Güneş Koruyucu Ne Zaman Sürülmelidir

Güneş koruyucu aynı güneş kreminde olduğu gibi güneşe gözükmeden önce uygulanmalıdır. Aksi takdirde bir faydası görülmez. Aynı zamanda güneş koruyucuları gün içerisinde fazla miktarda dışarıda kalındığında mutlaka tekrarlanmalıdır. Bu sayede etkisini daha iyi bir şekilde gösterebilir. Güneş koruyucuları makyaj ile birlikte uygulanacaksa öncesinde uygulanması önerilir.

Fakat dışarıda iken makyaj üstüne de tekrar edilmesinde herhangi bir sıkıntı yoktur.  Güneş koruyucular günlük olarak kullanıma uygun ürünler olduğu için her gün art arda kullanabilirsiniz. Sizler de güneş koruma ürünlerinin tamamına uygun fiyatlar ile birlikte https://www.welldermo.com/gunes-koruyucu sitesinden ulaşabilirsiniz.