Güncel
Giriş Tarihi : 09-02-2021 14:44   Güncelleme : 09-02-2021 14:44

Güvenli Ve Sağlıklı Ameliyat

Meme büyütme ameliyatı son dönemde birçok kadının merak ettiği bir konu haline gelmiştir.

Güvenli Ve Sağlıklı Ameliyat

Tüm ameliyatlar gibi estetik ameliyatlarında işinin uzmanı güvenilir ve başarılı uzman hekimler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde bireylerin hiç tahmin edemeyecekleri ve geri dönüşü olmayan yollara girilmesine sebep olunabilir.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme iki sebeple yapılmaktadır. Bu sebeplerden biri küçük memelerin hacmini arttırmak diğeri ise şekil bozukluğu olan memelerin düzgün bir şekle kavuşmasını sağlamaktır.

Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

Meme büyütme ameliyatı 2 şekilde yapılmaktadır. Bunlardan biri bireyin kendisinin yağından büyütmedir diğeri ile silikon protez kullanılarak meme büyütme ameliyatıdır.

Meme büyütme ameliyatı genelde 1 saat ve 1,5 saat arasında değişen bir ameliyattır. Bu ameliyat genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır. Ameliyat tek başına veya meme dikleştirme ameliyatı sırasında yapılabilmektedir.

Bireyin Kendi Yağ Dokusu Kullanılarak Uygulanan Meme Büyütme Ameliyatı

Bireyin kendi yağ dokusu kullanılarak uygulanan meme büyütme ameliyatı hacmi küçük olan ama güzel şekilli memelerde tercih edilmekte olan bir ameliyat türüdür. Bu yöntem kişilerin basenlerinden ve karın bölgelerinden elde edilen yağ dokusunun temizlenmesinden ve saflaştırılmasından sonra memeye enjekte edilerek uygulanan bir yöntemdir. Bu yöntem sayesinde yabancı bir cisim kullanılmayarak meme büyütme ameliyatı gerçekleştirilmiş olur.

Slikon Kullanılarak Uygulanan Meme Büyütme Ameliyatı

Slikon kullanma yöntemi çok uzun zamanlar boyunca uygulanan bir yöntemdir. Kullanılan protezlerin güvenilir firmalara ait protezler olması gerekmektedir.

Doçent Doktor Sevgi Kurt Kimdir?

Lisans düzeyinde tıp eğitimini 2006 yılında İstanbul Tıp fakültesinde bitiren uzman doktor 2007 yılında yine aynı üniversitede estetik cerrahi uzmanlığı eğitimini tamamlamıştır. Daha sonra 2012 yılında mikrocerrahi fellowship alanında çalışmalar yapmıştır.

2019 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesinde doçentlik yapan profesyonel doktor Sevgi Kurt 2020 yılı itibariyle İstanbul Florence Nightingale hastanesinde estetik plastik cerrahi alanında başarılı çalışmalara imza atmış. Uzman doktor estetik cerrahisinde oldukça başarılı çalışmalar yaparak unvanlarının hakkını sonuna kadar vermeyi başarmıştır.

Doçent Doktor Sevgi Kurt İlgi Alanları

Doçent doktor Sevgi Kurt'un özel ilgi alanları şu şekildedir:

  • Meme kanseri geçirdikten sonra meme onarımı
  • Estetik meme cerrahisi
  • Botoks
  • Liposuction
  • Yüz estetiği