Yaşam
Giriş Tarihi : 15-12-2019 15:10

Güzel ve Genç Görünmenin En İyi Yolu: Botoks Ankara’da

Kırışıklıklardan kurtulmak için dünyada en çok tercih edilen uygulamalardan biri botokstur.

Güzel ve Genç Görünmenin En İyi Yolu: Botoks Ankara’da

Botoks "Clostridium botulinum" adındaki bakteriden yapılan tıbbi bir proteindir. Sonradan kırışıklıkları gidermek amacıyla, yaklaşık 10 yıldır güvenle  ve başarılı bir şekilde kozmetik alanına giriş yaptı. Estetik tıp alanında yüz kırışıklıkları için en iyi çözümlerden biri olan botoks, birçok kişinin tercih ettiği bir güzelleşme uygulamasıdır.

Botoks yaptırırken neye dikkat edilmelidir?

Botoks tedavisini yapacak doktorun deneyimli ve işini iyi bilen biri olması halinde tedavi sağlıklı bir şekilde ilerleyecektir. Doktorun deneyimli olması durumunda , hastanın tedaviden beklediği sonuç elde edilir. Medikal estetik alanında deneyimli olan Dr. Buket Yıldırım tarafından uygulanan botoks tedavisi, kendi ofisinde verdiği hizmetle herkese sunulmaktadır. Daha fazla bilgi almak isterseniz www.drbuketyildirim.com  sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Botoks nedir, ne amaçla kullanılır?

Botoks, yüzdeki kırışıklıkların giderilmesi amacıyla kullanılan bir tedavidir. Koltukaltı terlemesi tedavisinde de bu yöntem kullanılır. İnsanlar duygularını ve düşüncelerini kaş, göz, ağız ve yüz hareketleriyle anlatırlar.  Yıllar içinde insanların bu mimik hareketleri, yüzlerinde belirgin çizgiler bırakır. Bu çizgiler orta ya da derin bir şekilde olabilir. Bu orta, derin kırışıklıklardan kurtulmanın en çok tercih edilen yolu, ameliyatsız bir tedavi yöntemi olan botoks tedavisidir. Botoks Ankara şehrindeki tedavi merkezimizde bu tedavi yöntemi uygulanmaktadır.

Herkes güzel ve  genç  görünmeyi  ister. Son yıllarda güzel ve genç görünmek için en çok kullanılan yöntemlerden biri  botoks olmuştur. Botoks tedavisi, yıllar içinde yüzümüze yerleşen kırışıklıkları açarak, düzelmelerine yardımcı olur. Ayrıca koltukaltındaki ter bezlerinin kullanılmasına engel olarak, aşırı terleme sorununu da çözer.  Ameliyatsız bir tedavi yöntemi olması sebebiyle, genç ve güzel görünmek isteyen erkek ve kadınlar bu tedaviye başvurmaktadırlar.

Botoksun en çok uygulandığı yerler

Güzel ve genç  görünmek deyince akla ilk gelen yer yüzümüzdür. Yüzümüz, güzelliğimizi yansıtır. Botoks tedavisinin en çok uygulandığı yerler: iki kaş arasında yer alan çizgiler, göz çevresindeki çizgiler, alın bölgesindeki yatay çizgiler, ağız ve çene bölgesindeki çizgiler, boyun bölgesinde yer alan çizgiler. Güzel ve genç görünmek isteyenlere  Botoks Ankara Medikal  Estetik’te bu konuda deneyimli olan Dr. Buket  Yıldırım tarafından botoks tedavisi uygulanmaktadır.

Botoks uygulamasında yaş sınırı

Yüzünde ve boynunda kırışıklığı olan 18 yaş ve üstü herkes botoks tedavisini uygulayabilir. Uzman ve tecrübeli bir doktor tarafından güvenle uygulanan bir uygulamadır.

Botoksun etkisi ne kadar sürer?

Yüzdeki kırışıklıklara uygulanan botoks tedavisinin ilk etkisi kişiden kişiye değişmekle beraber, yaklaşık olarak 5-6 ay sürer. Botoks uygulamasını tekrarladığınız zaman bu süre 9-10 aya kadar uzar. Koltukaltı terlemesi için uygulanan botoks tedavisinin ise ilk etkisi yaklaşık olarak 11-12 ay sürer. Koltukaltı için uygulanan botoks uygulamasını tekrar uyguladığınız zaman bu süre 17-18 aya kadar uzayacaktır. Güzel ve genç görüneceğiniz bir yüze sahip olmanızı sağlayacak olan  Botoks Ankara Medikal Estetik merkezimizde deneyimli doktorumuz Dr. Buket  Yıldırım tarafından botoks tedavisi uygulanmaktadır.

Kimler botoks uygulayamaz?

Hamile olan kadınlar, emzirme dönemindeki kadınlar ve sinir,kas sistemine ait hastalığı olan bireyler botoks tedavisini uygulayamazlar.

Botoks uygulamasının yan etkileri nelerdir?

Botoks uygulaması sonrasında, kısa bir süre için kabarmalar ve kızarıklıklar oluşabilir. Bu kızarıklıklar ve kabarmalar kişiden kişiye değişmekle birlikte yaklaşık olarak 24-48 saat içerisinde düzelmeye başlar. Kısa bir süre için botoksun uygulandığı bölgede morluk ve şişlik de görülebilir. Bu morluk ve şişlikler de 20-24 saat içerisinde düzelmeye başlayacaktır.