Güncel
Giriş Tarihi : 15-05-2021 13:10   Güncelleme : 15-05-2021 13:10

Hafta sonu yasağı devam edecek mi?

Tam kapanma ile birlikte vaka sayısını ciddi düşüşler yaşanırken vatandaşlar hafta içi akşamları ve haftasonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırıl kaldırılmayacağını araştırmaya başladı. İşte detaylar...

Hafta sonu yasağı devam edecek mi?

BİR SÜRE DAHA DEVAM ETMESİ BEKLENİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının ardından sokağa çıkma yasağının Türkiye genelinde kalkıp kalkmayacağı merak konusu haline gelirken, kulislerde Haziran ayına kadar sokak kısıtlamalarının süreceği, fakat haftasonu Cumartesi günleri bir gevşemeye gidilebileceği konuşuluyor. Haziran ayından sonraki süreçte daha rahat bir döneme geçileceği iddialar arasında yer alırken, tam kapanmanın sona ermesiyle birlikte önceliğin küçük esnaf ve okullar olacağı, okulların açık tutulabilmesi için durumun gözden geçirileceği belirtiliyor. 

PAZARTESİ GÜNÜ BELLİ OLACAK

Son karar, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında toplanacak Kabine toplantısında Sağlık Bakanı Koca'nın da yapacağı sunum, ilgili bakanlıkların görüşü ve Erdoğan'ın oluruyla netleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazartesi günü gerçekleşecek Kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması yaparak yeni kararları ilan edecek.

Kaynak: Kamu Bülteni