Güncel
Giriş Tarihi : 01-11-2020 21:22   Güncelleme : 01-11-2020 21:22

Hangi Oyunların Pvp Serveri Bulunuyor?

Günümüzde hemen hemen her oyunun pvp serveri bulunmaktadır.

Hangi Oyunların Pvp Serveri Bulunuyor?

Mmorpg oyunlarından tutun web bazlı tarayıcı oyunlara kadar mevcut olan pvp serverler oyun dosyaları halka açık bir şekilde internet platformlarında paylaşıldığından beri birazcık bilgisi olan girişimciler tarafından kurulmakta ve büyümektedir. Tüm bunlara rağmen ana oyunlar da halen oynanmaktadır ancak ana oyunların pvp serverlere göre daha zor ve daha çok para harcamanız gereken oyunlar olduğunu unutmamak gerekir. Burada aklınıza takılacak nokta hesaplarınızın güvenliği olabilir ancak günümüzde pvp server sahipleri de çok profesyonel bir şekilde çalışmakta ve kullanıcı güvenliğini en üst düzeyde sağlamaktadırlar.

Günümüzün popüler oyunlarına baktığımızda başta Metin2 sonra Knight Online gelmektedir. Bu 2 oyunu hemen arkalarından silkroad online takip etmekte ve bu popüler 3 oyunun onlarca pvp serveri açılmaktadır. Knight online pvp serverler alanında en başarılı pvp server şüphesiz sultanwar’dır. Sultanwar, Türkiye’de ilk açılan knight online pvp’lerden biridir. Dolayısıyla yıllardır kazanılan bu tecrübe her işlerinde üzerine daha çok koymaktadırlar. Bu da kalitesiz ve eşsiz işler ortaya çıkarmaktadır.

Metin2 oyunu yayın hayatına başladığı yıldan 2 yıl sonra ilk olarak Çin’de daha sonra da Almanya’da metin2 pvp serverler ortaya çıkmıştır. Oyun dosyalarının metin2 çalışanları tarafından gizlice dışarıya aktarılması pvp serverlerin zamanla artmasını sağlamış ve GameForge ekibinin uğraşamayacağı bir hal almıştır. Gameforge da pvp serverlere yakın kolaylıklarda sunucu açma girişiminde bulunmuş ancak metin2 pvp serverler kadar başarılı olamamıştır.

Silkroad Online durumuna bakıldığında da geçtiğimiz günlerde gamegami tarafından Türkiye silkroad online hakları satın alınmış ve önümüzdeki günlerde server açılışını yapmayı düşünmektedirler. Gamegami hakları satın aldığından dolayı silkroad online pvp server sağlayan firmalara, bireysel olarak oyun açan girişimcilere ve tanıtım yapan sitelere yasal yaptırımlarda bulunmadan önce uyarı mailleri yollamışdır. Eğer üzerine düşerlerse ülkemizde Silkroad Online Pvp varlığı kısa zamanda bitecek ya da yurtdışı üzerinden yayın hayatlarına devam edeceklerdir. Uyarılara rağmen halen satış yapan sunucu firmaları ve yayın yapan oyunlar bulunmaktadır. Kısa zaman içerisinde gamegami nasıl bir yol izleyeceğini gösterecek ve duyuracaktır.