Güncel
Giriş Tarihi : 05-08-2021 16:10   Güncelleme : 05-08-2021 16:10

Havalı Tabanca Alma Şartları Nelerdir?

Atıcılık sporuna ilgi duyan kişilerin en çok tercih ettiği silah türlerinin başında havalı silahlar gelmektedir.

Havalı Tabanca Alma Şartları Nelerdir?

Hem havalı silah satın alma şartlarının kolay olması hem de havalı silahların gerçek silahlara göre daha zararsız olması bu türe olan ilgiyi artırmıştır. Bu yazımızda havalı tabanca alma şartları nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Havalı Tabanca Alma Şartları Nelerdir?

Havalı tabanca almak kurusıkı ya da gerçek tabancalara göre oldukça kolaydır. Bazı şartları yerine getirdiğiniz taktirde hızlıca satın alabilirsiniz.

  • Havalı tabancayı taşımak ve kullanmak için mutlaka faturasının yanınızda bulunması gerekir. Bundan dolayı havalı tabanca aldığınız yerin resmi bir av bayisi olmasına özen gösterin.
  • Havalı tabancayı yerleşim yerlerinde kullanamazsınız.
  • Havalı tabanca ile avlanamazsınız.
  • Havalı tabanca ile hiçbir canlıya ve çevrenize zarar veremezsiniz.
  • Yerleşim yerleri dışında belirlediğiniz havalı tabanca hedeflerine atış yapabilirsiniz.

Havalı Tabanca Nereden Alınır?

Havalı tabanca alacağınız yeri seçmeden önce bazı noktalara dikkat etmenizi tavsiye ederim. Öncelikle kesinlikle alışveriş sonucunda faturanızı talep edin. İleride havalı tabanca kullanırken ya da taşırken bir ceza ile karşı karşıya kalmazsınız bu sayede. Ayrıca aldığınız havalı tabancanın yanında firmanın hediye göndermesini isteyin. Neticede havalı tabanca almakla iş bitmiyor. Havalı tabanca mermisi, Co2 tüpü, havalı tabanca hedefi, kılıfı gibi birçok ihtiyacınız olacak ileride. Beyav.net bu saydığımız kriterleri sağlayan güvenle alışveriş yapabileceğiniz bir site. En kaliteli havalı tabancalar en uygun fiyatlarla Beyav’da sizleri bekliyor. Havalı tabanca fiyatları kategorisine göz atmayı unutmayın.

Havalı Tabanca Ruhsat Gerektirir mi?

Hayır havalı tabanca taşımak ve kullanmak için herhangi bir ruhsata ihtiyaç yoktur. Sadece satın aldığınızı gösteren faturanın yanınızda bulunması yeterli olacaktır.

Havalı Tabanca Taşımak Suç mu?

Havalı tabanca ile avlanmak ve havalı tabancayı yerleşim yerlerinde kullanmak suç teşkil etmektedir. Ancak kanunen havalı tabanca taşımanın ve bulundurmanın yukarıda saydığımız şartları yerine getirdiğiniz taktirde suç olmadığını söyleyebiliriz.

Bu yazımızda havalı tabanca almayı düşünenler için havalı tabanca alma şartları nelerdir? Sorusuna cevap vermeye çalıştık. Umarız faydalı bir yazı olmuştur.