Samsun Haber
Giriş Tarihi : 18-06-2022 13:30

Havza Belediyesi YKS adayları için araç tahsis etti

Havza Belediyesince, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) ilçede giren adaylar için araç tahsis edildi.

Havza Belediyesi YKS adayları için araç tahsis etti

Havza Belediyesi hizmet araçları, YKS için sınav merkezlerine giden adayları sınav merkezlerine taşıyor.

Havza Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürü  Zeki Kurt idaresinde yapılan çalışmalarda Havza Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğüne bağlı  araçlar ile sabah erken saatlerden itibaren YKS adaylarına yardımcı olundu.

Havza Belediyesi ayrıca, ilçe merkezinde oluşturulan iki sınav koordinasyon merkezi ile özellikle ilçe dışından gelen adaylara okul adreslerini bulmaları konusunda da yardımcı oluyor.

Havza Belediye Başkanı Sebahattin Özdemir, adayların sınav merkezlerine geç kalmalarının önüne geçmek için uygulamaya başladıklarını belirterek; “Bu kapsamda sınava girecek adaylar için araçları seferber ettik.”Öğrencilerimizi sınav merkezlerimize yetiştirmek için elimizden gelen her türlü gayreti göstermekteyiz.  Araçlarımız iki gün adayların sınav giriş saatlerine kadar görevde olacak. Yine ilçe merkezinde oluşturulan iki sınav koordinasyon merkezi ile adaylarımıza yardımcı olacağız. Sınava giren tüm adaylarımıza başarılar dilerim”dedi.