Advert
Advert

Havza'ya yatırım ziyareti

Havza Organize Sanayi Bölgesine (OSB) yatırım yapacak olan firma yetkilileri Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i ziyaret ettiler.

Havza'ya yatırım ziyareti

Havza OSB’de 75 milyon lira tutarında yatırım yapacak olan Gemikaya Holding Arkoz Gazbeton yetkilileri ve Havza Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı (TSO) Erkan Acar, Havza Belediye Başkanı Murat İkiz’i makamında ziyaret ederek bir süre görüştüler.

 Havza TSO Başkanı Erkan Acar,  Gemikaya Holding CEO’su Murat Avcı ve holding yetkilileri Vali Kaymak’a yapılacak olan yatırım hakkında bilgiler verdiler ve görüş alışverişinde bulundular.

Gemikaya Holding CEO’su Murat Avcı Havza OSB’nin ikmal imkanları ve çevredeki taş ocaklarının zenginliği ile kendileri için önemli avantajlar sunduğunu belirterek; “Şirketimiz Azerbaycan, Belarus, Gürcistan gibi ülkelerde faaliyet gösteren uluslar arası bir şirket.  Demiryolu bağlantısı, karayolu ve deniz yoluna yakınlığı ile Havza OSB yatırım için çok uygun. Ayrıca yapmış olduğumuz incelemeler ile bölgede bulunan taş ocağı rezervleri de bizim için ayrı bir avantaj. Karadeniz pazarına hitap edecek tesisimiz için en uygun bölge Havza. İnşallah 75 milyon liralık bir yatırım planlamaktayız ve kurulacak fabrikamızda 350 kişi istihdam edilecek. Önümüzdeki hafta içerisinde yer tahsisi için başvurumuzu yapacağız ve bir yıl gibi bir sürede faaliyete geçeceğiz.”dedi.

Havza TSO Başkanı Erkan Acar ise yapılacak yatırımın önünü açmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirterek; “Amacımız Havzamıza yatırım kazandırmak. Yatırım için ilçemize gelen herkese kapımız açık ve elimizden gelen imkanı sağlayacağız. Yapılacak yatırım ile bölgemizde bir çok iş koluna hareketlilik getirecek ve artı istihdam ile iş imkanı sağlayacak. İnşallah Havza organize sanayi bölgesi ile birlikte daha büyük ve güçlü bir ilçe haline gelecek. ” Dedi.

Havza Belediye Başkanı Murat İkiz ise kurulacak üretim tesisinde 350 kişinin istihdam edileceğine dikkat çekerek; “İnşallah burada yapılacak yatırımlar ile ilçemizde istihdam sorunu kalmayacak. Havza Belediyesi olarak ilçemize gelecek her yatırımcıya kapımız açık. Havza OSB sunduğu imkanlar ile yatırımcıların gözbebeği ve öncelikli tercihleri arasında yer almakta. İlçedeki istihdam sorunun çözülmesi için OSB’nin bir an evvel hayata geçmesi çok önemli. Bunun içinde sizin gibi girişimci ve yatırımcılara ihtiyacımız var. Bizler OSB’ye gelecek yatırımcılarımızın yanında olcağız ve elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. İnşallah yatırınız öncelikle ülkemize, bölgemize ve sizlere hayırlı olur.” Dedi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Meseleye el attık, bu yıl başlıyoruz
Dizel devri kapanıyor
Dizel devri kapanıyor