Samsun Haber
Giriş Tarihi : 28-12-2018 14:56   Güncelleme : 28-12-2018 14:56

Hayvan dostlarından Başkan Kul’a teşekkür

HAYTAP temsilcileri ve hayvanseverler sokak hayvanlarına gösterdiği duyarlılıktan ötürü Terme Belediye Başkanı Şenol Kul’a teşekkür etti. Kul,”Hayvansever kardeşlerimizle işbirliği içinde çalışmalarımız devam edecektir” dedi.

Hayvan dostlarından Başkan Kul’a teşekkür

Dört mevsim yiyecek, içecek ve su sıkıntısını yoğun olarak yaşayan sokak hayvanlarına duyarsız kalmayan ve sokak hayvanları konusundaki hassasiyetlerini kalıcı hizmetlere dönüştürmek için çalışmalarını sürdüren Terme Belediyesi gerçekleştirdiği çalışmalar ile takdir topluyor. Başkan Kul’a son olarak Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Ordu Temsilcisi ve Ordu Kimsesiz Hayvanları Yaşatma Doğal Ortamlarını Sağlama ve Koruma Derneği (ORKİNOS) Başkanı Aziz İşbakan ve HAYTAP-Orkinos Derneği Terme Temsilcisi Nurten Candan teşekkür etti.

CANDAN; ÖRNEK ÇALIŞMALARI İÇİN KUTLADI
Konuşmasında Başkan Kul’un sokak hayvanları konusunda örnek çalışmalar gerçekleştirdiğini ifade eden HAYTAP-Orkinos Derneği Terme Temsilcisi Nurten Candan, “Başkanımız Şenol Kul, Terme’nin önemli sorunlarından biri olan sokak hayvanlarının ıslahı ve kontrolsüz çoğalmanın önüne geçmek için ilerleyen günlerde ilçemizde bir Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyon merkezi açmak kısırlaştırma, aşılama, aşılanan ve kısırlaştırılan hayvanların  alındıkları ortama geri bırakılma gibi hizmetler verilecek ileriye dönük projeler düşündüklerini bizlere belirtmişti. Doğada, insandan başka canlıların da olduğunu bildiğimiz bir duyarlılıkla yaşadığımızda, hayatımız hem kendimiz için anlamlı hale gelecektir, hem de sokakta yaşayan hayvanlar için yaşam çok daha güvenli olacaktır. Belediyelerce sahipsiz hayvanlara yönelik tüm bu hizmetlerin sağlanması yasal bir zorunluluk olmaktan öte tüm belediye başkanlarının öncelikle insani sorumluluğudur. Bu görevlerinin bilinci ile bu hizmetleri öncelikle insani ve vicdani olarak yerine getiren belediye ve değerli başkanımız Şenol Kul'a teşekkür ederiz.” dedi.

İŞBAKAN: “İYİKİ VARSINIZ”
ORKİNOS Derneği Başkanı Aziz İşbakan’da yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi. “Sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarınızın devamını temenni eder, diğer belediyelere de örnek olmasını dileriz. İyi ki sizin gibi iyi belediyeler de var. “

“DİNİMİZİN ANLAYIŞINI YERİNE GETİRİYORUZ”
Doğadaki hayvanları korumak için birçok çalışmalarının olduğunu dile getiren Başkan Kul, "Yaptığımız çalışmalarla diğer belediyelere örnek oluyoruz. Sıcak yaz aylarında birçok noktaya sokak hayvanlarımızın su ihtiyaçlarını karşılamaları için otomatik su kapları koyuyoruz. Yine kışın doğadaki kuşlar için ağaçlara merhamet yuvaları yerleştiriyoruz. Aslında biz bunları dinimizin ve medeniyetimizde de olan bir anlayışı yerine getiriyoruz. Ayrıca yoğun kar yağışlarında doğaya yem bırakıyoruz. Bundan sonra da hayvanların yaşam standardını iyileştirmek için hayvan sever kardeşlerimizle işbirliği içinde çalışmalarımız devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Terme Belediyesi son olarak HAYTAP-Orkinos Derneği Terme Temsilcisi Nurten Candan işbirliği ile dün hayvanların yoğun olarak yaşadığı bölgelerde yemleme çalışmaları gerçekleştirmişti.