Advert

İLHAMIMIZ ÇANAKKALE

Samsun Milletvekili ve MHP Grup Başkanvekili Erhan Usta 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

İLHAMIMIZ ÇANAKKALE

İşte Usta'nın 18 Mart mesajı:

BİR ÇOCUĞUN DOĞUŞUNA ŞAHİTLİK EDER GİBİ
"Akıl ve izanla açıklayamayacağımız, ilahi bir duyuşla kendimizden geçmek üzereyken kavrayabileceğimiz, bir çocuğun doğuşuna şahitlik eder gibi belki mucizelere inandığımız tarih; 18 Mart.
Barutun, inanç; çeliğin, itaat; donanmanın cesaret ve silahın millet karşısındaki çaresizliğinin resmi.
Millet evlatlarının ruh, inanç ve kandan vücuda getirdikleri aşılmaz son kale; Çanakkale.
Vatan uğruna ölmeyi emreden liderin öncülüğünde, ölüme başı dik, vakurla yürüyen yiğitlerin destanı, içimizdeki imanın damgası; Çanakkale.
103. yıl dönümünde olduğumuz bu ihtişamlı zaferi bilmek, anlamak ve hissetmek gerekir. 3 KASIM 1914 – 18 MART 1915 tarihleri arasında Çanakkale Boğazı’nda cereyan eden bir seri deniz savaşlarıyla GELİBOLU yarımadasında 25 NİSAN 1915-8/9 OCAK 1916 tarihleri arasında yapılan kara savaşları Türk tarihinin en şerefli sayfalarını dolduran birer zafer destanıdır ve bu destan bir zaferden çok daha fazla anlam ifade etmektedir."

İLHAMIMIZ ÇANAKKALE
"Çözülmeye karşı çare Çanakkale'dir, bölünmeye ve dağılmaya engel Çanakkale emanetidir. İlhamımız Çanakkale'dir, itibar ve iddiamızın dayanağı muhterem şehitlerimizdir. 
Şurası muhakkaktır ki; bu vatanı lafla almadık. Buradaki büyük, ebedi Türk şahsiyetini lafla kurmadık. Buraları birbirinden ağır tarihi hadiseler yaşayarak bizim yaptık. Bu memlekete damgamızı öyle eşsiz iki hayat özüyle; zekayla ve kanla bastık ki, buraların artık başkalarına ait olma ihtimali kalmamıştır. Sonra buraları yalnız almadık, muhafaza ettik. Hem de bütün dünyaya karşı! Bu da bizim kanımızın kuruyup kurumadığını ilkin kendimize, sonra bütün cihana gösterir. Bu vatan ancak biz tarihi vazifelerimizi anlamaktan, bu vazifeye layık olmaktan çıkarsak düşmanların olabilir.
Her zerresinde bir şehidimizin nabzının attığı bu topraklardan hiçbir zaman vazgeçmeyeceğimizi dost düşman herkes bilmelidir.
Dün 57. Alay şehadete hazırdı, bugün ülkücüler hazırdır.  Görev sırası canı ten kafesinden salma sırası bizdedir. Yoklukta varlık cilvesi gösterme sırası bizdedir. Türk’ün sancağı bizim omuzlarımızdadır. Unutmayalım ki; bu sancağın vebali bizden sorulacaktır."

18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıldönümünde devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, vatan ve millet uğruna hayatlarını kaybetmiş tüm şehitlerimize ve muhterem ecdadımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi