Samsun Haber
Giriş Tarihi : 03-07-2019 14:46

İlkadım Belediyesi Şehit Eren Bülbül'ün adını parkta yaşatacak

İlkadım Belediyesi Meclisi,Trabzon'da hain saldırı sonucu şehit düşen Eren Bülbül'ün ismini Baruthane Mahallesi'nde yapımı tamamlanan parka verilmesi kararını aldı.

İlkadım Belediyesi Şehit Eren Bülbül'ün adını parkta yaşatacak

İlçeye birçok semt parkı kazandıran İlkadım Belediyesi, bir yandan da unutulmaz değerlerine sahip çıkarak şehitlerin adını da ilçeye kazandırılan parklarda yaşatıyor. Trabzon ili Maçka ilçesinde, 11 Haziran 2017 yılında PKK'lı teröristlerin erzak çaldığını ihbar edip, güvenlik güçlerine yer gösterirken açılan ateş sonucu şehit olan 15 yaşındaki  Eren Bülbül'ün ismi İlkadım 'da yaşatacak.İlkadım Belediye Meclisi Temmuz ayı 1. Dönem 7. Toplantı 9. Birleşimine ait toplantısını gerçekleştirirken anlamlı bir kararı oy birliği ile aldı.Meclis toplantısında görüşülen ve oybirliğiyle ortak kabul edilen , Baruthane Mahallesi 2322 nolu ada da bulunan parka hain teröristlerin açtığı ateş sonucu Şehit düşen Eren Bülbül'ün ismini verdi.

''ŞEHİDİMİZİN ADI İLKADIM'DA YAŞAYACAK''

Türk milleti gerçekten, geçmişine ve şehidine ciddi manada sahip çıkan bir millettir. Biz şehitlerimize sahip çıktıkça, şehitlerimizin ismini yaşattıkça, bu millet kendi öz bağlarından hiçbir zaman kopmayacağını dile getiren İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş,''Şehidimiz  Eren Bülbül  İlkadım da unutulmaması adına şehitlerimize sahip çıkmaya, şehitlerimizin ismini ilçemizde yaşatmaya gayret ediyoruz. Bu manada 2017 yılında Trabzon ili Maçka ilçesinde şehit verdiğimiz Eren Bülbül'ün adını Baruthane Mahallemizdeki parka vererek sonsuza kadar yaşatacağız. Bunun için son meclis toplantımızda Baruthane Mahallesi 2322 nolu adada bulunan parkımıza adının verilmesi oybirliğiyle karara bağlandı.Başta şehidimize Allah'tan rahmet, kıymetli ailesine tekrar başsağlığı diliyor, kararın alınmasında emeği geçen tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum ''dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA