Güncel
Giriş Tarihi : 19-01-2022 14:39   Güncelleme : 19-01-2022 14:39

İndirimli Royal Canin Yavru Kedi Köpek Mamaları Kuryemama Sitesinden Ulaşabilirsiniz

​​​​​​​Evlerimizde beslediğimiz canların tıpkı bizler gibi farklı beslenme ihtiyaçları ve düzenleri olduğunu biliyor muydunuz?

İndirimli Royal Canin Yavru Kedi Köpek Mamaları Kuryemama Sitesinden Ulaşabilirsiniz

Uzun ve sağlıklı bir yaşam sürdürebilmeleri bizlerin onlara gösterdiği özenli bakıma bağlı. Sorumluluğunu aldığımız canları sevmek sadece onlara sıcak bir çatı sağlamakla bitmiyor. Her tür bakım ve ihtiyaçlarını da tıpkı çocuklarımıza baktığımız gibi karşılamamız gerek. Bu ihtiyaçlar gerektiği gibi karşılanmazsa onlar da keyiflerini kaybedebiliyor, rahatsızlanabiliyor ve hatta ölümcül sonuçlara kadar giden hastalık süreçleri yaşayabiliyorlar.  Kedi maması özelinde bu nedenle onlar için hazırlanmış özel gıdalarla beslenmeleri de çok önemli. Bu özel beslenme bakımı olmazsa hazım güçlüğü, tıpkı insanlar gibi şeker hastalığı, tiroid ve kendi cinslerinin yakalanabileceği birçok hastalık kaçınılmaz hale geliyor.

Kedi ve Köpek Beslenmesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Kedi, köpek severlerin ve sahiplerinin çoğunlukla hataya düştüğü süreç işte burada başlıyor. Çoğunlukla sanıyoruz ki evlerimizde kendimiz için hazırladığımız yiyecekler ve bu yiyeceklerden onların önüne koyduğumuz miktarlar sağlıklı beslenmelerini sağlıyor. Aslında bu çok büyük bir yanılgı. Kendilerine özel bir sindirim sistemi olan bu canlar, bizim rahatlıkla sindirebildiğimiz yiyecekleri kolay kolay sindiremiyorlar. Bu da onların kabız, ishal gibi rahatsızlıklar geçirmelerine neden oluyor. Daha uzun süreçte bu, bağırsak kanserine ve hatta diğer kanser türlerine kadar giden yolun kapılarını açıyor. Örneğin kedilerinize verdiğiniz süt ve süt ürünleri, eğer dikkatli olunmazsa zamanla süreğen ishal yaşamalarına neden oluyor. Ya da köpeklerinize tattırdığınız şekerli yiyecekler körlüğe kadar gidebiliyor. Tavuk kemikleri yine köpeklerin gırtlaklarına takılarak boğazlarını zedeleyebiliyor.

Royal Canin yavru kedi maması özelinde halbuki gelişen teknoloji ve beslenme sektörü onlar için de sağlıklı, yeterli ve hijyen gıdaların üretilmesini sağlamıştır. Onların damak zevkine, yaşam koşullarına, cinslerine ve yaşlarına göre hazırlanan köpek maması ve kedi maması ürünleri hem hayvan sahiplerinin en büyük yardımcısı hem de onların sağlıklarının koruyucusu niteliğinde. Bu nedenle onları beslerken hem yaş, cins, ırk, yaşam şartları, enerji gereksinimleri gibi faktörleri göz önünde bulundurmalı hem de kalitesini, hijyenini ve ürün değerlerini kanıtlamış markaların ürünlerini kullanmalısınız. Bu markalar, uzmanların eşliğinde tüm bu gereksinimleri gözeterek ve bir öğünde tüketmeleri gereken vitamin, protein, su ve karbonhidrat miktarlarını ölçümleyerek üretim yapmakta; kullanıcıya hava almayan, steril ve özellikleri üstlerinde belirtilmiş paketlerle sunmaktadırlar.

Yavru Kedi ve Köpeklerin Beslenmesi

Anne sütünden ayrılarak artık diğer gıdalarla beslenmeye başlayan yavru kedi ve köpekler bu süreçte çok daha büyük bir özene ihtiyaç duymaktadır. Yeni gelişmekte olan sindirim sistemleri ve kemik yapıları, gerekli vitamin, mineral ve protein dozları ile desteklenmezse minik canlarınız sadece yavruyken değil tüm hayatları boyunca mahkum olacakları sıkıntılarla karşı karşıya kalacaktır. Örneğin yavru kedilere iyi niyetle verilen katıksız süt aslında onların hazmedemedikleri bir gıdadır ve uzun süreçte ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle onlar için özel olarak üretilmiş mamalarla beslenmeleri hem onların sağlığı hem sizin pet sahibi olarak mutluluğunuz için çok önemlidir.

Royal Canin Yavru Canlar İçin Kuryemama Sitesinde

İlkeli ve güvenilir alışverişin adresi Kuryemama sitesi hem yavru kedileriniz hem de yavru köpekleriniz için harika fırsatlar sunuyor. Royal Canin yavru köpek maması ve yavru kedi maması ürünleri şimdi indirimli fiyatları ile hayvan severlerin hem cebine hitap ediyor hem de petleri için aradıkları hijyenik, sağlıklı ürün arayışlarına cevap veriyor. Kaliteli, güvenilir, sağlıklı alışverişin adresi Kuryemama tüm yavru pet sahiplerini uygun fiyatlarıyla bekliyor.