Samsun Haber
Giriş Tarihi : 29-08-2020 18:16   Güncelleme : 29-08-2020 18:16

İnsafınız yok mu? Engelli araçları haczedildi!

Atakum Belediyesi'nin engellilerin ulaşımı için tahsis ettiği rampalı araçların belediye CHP’ye geçtikten sonra haczedildiği ve depolarda çürümeye terk edildiği öğrenildi.

İnsafınız yok mu? Engelli araçları haczedildi!

Atakum Belediyesinin AK Parti döneminde biriken borçlar nedeniyle başı dertten kurtulmuyor. Peş peşe gelen hacizlerin yanı sıra Atakum Belediyesi tarafından işletilen Yalı Kafe de önceki gün Samsun Büyükşehir Belediye ekipleri tarafından yıkılmıştı. 

Cuma akşamı Samsunhaber.com’da yayınlanan Samsun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ve Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yazıcı ile Genel Koordinatör Ünal Yavuz’un hazırlayıp sunduğu “Er Meydanı” programında Atakum Belediyesinde yapılan haciz işlemleri sırasında yaşanan bir skandal da ortaya çıktı. Eski dönemden kalan borçlar nedeniyle Atakum Belediyesine uygulanan haciz işlemleri sırasında engellilerin ulaşımı için tahsis edilen rampalı araçların da haciz kapsamına alınarak yedi emin depolarına çürümeye terk edildiği öğrenildi. 

Siyasi çekişmeler yüzünden engelli araçlarının haczedilmesine tepki gösteren gazeteciler, konunun çözümü için yetkililere çağrıda bulunarak araçlar üzerindeki haczin kaldırılmasını ve araçların yeniden engellilerin hizmetine sunulmasını istedi.