Samsun Haber
Giriş Tarihi : 10-02-2020 19:42

İSTANBUL'DA MUHTEŞEM GALA...

Merkezi İstanbul Cevizlide olan ve Samsunluların ilk Derneği olma özelliği taşıyan Samsunlular derneği kuruluşunun 45. Yılında düzenlenen Gala gecesi görülmeye değer nitelikteydi.

İSTANBUL'DA MUHTEŞEM GALA...

600 kişilik salonda düzenlenen gala gecesine yaklaşık 1000 Samsunlu hemşehri katıldı. Birlik ve beraberliğin zirveye çıktığı gecede başta CHP İstanbul Millet Vekili Akif Hamzaçebi, Atakum Belediye Başkanı AV. Cemil Deveci ile birçok siyaset adamları ve Bürokratlar, iş dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Gecede bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ahmet Güven " Bugün 45. Yıllık çınarımızın kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir araya geldik. Genç ve dinamik bir ekiple bu yola çıktık. Bugüne kadar hizmetleri dokunan herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Teslim aldığımız kutsal bayrağı daha yukarılara taşıyarak Samsun milliyetçiliğini sonsuza kadar yaşatacağız " dedi

DURGUN AYAKTA ALKIŞLANDI

Daha sonra söz alan Başkan Vekili Ersin Durgun " Tüm üyelerimize ve hemşehrilerimize sesleniyorum. Asla kim olduğunuzu unutmayın. Bizler gurbet ellerde yaşayan ancak özünde Atatürkün istiklal savaşını başlattığı Şehr-i Samsun un evlatlarıyız. Birbirimize kenetlenip birlik ve beraberliğimizi yaşatmak, gelecek nesillerimize bu büyük manevi mirası tertemiz bir şekilde bırakmakla yükümlüyüz. Asırlık Çınarımızın sivrilen dalları altında büyük bir aile olarak yaşamaya devam edeceğiz. Bu vesile ile bizleri bu büyük gecede yanlız bırakmayan tüm Siyaset , Bürokrat, iş insanları ve siz değerli hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum"
 diye konuştu
Durgun'un konuşması davetliler tarafın ayakta alkışlanırken. Gece ödül töreni ve yemek ikramıyla sona erdi

Meydannet.com Özel Haber
AHMET ÇABUK