Samsun Haber
Giriş Tarihi : 02-03-2021 16:11   Güncelleme : 02-03-2021 16:25

İSTANBUL'DA SAMSUNLULAR RÜZGARI ESTİ

Geçtiğimiz hafta yapılan İstanbul il ve ilçe kongrelerinde adeta Samsunlular rüzgarı esti. 

İSTANBUL'DA SAMSUNLULAR RÜZGARI ESTİ

Gençlik ve Spor eski Bakanı  ve AK Parti İstanbul Milletvekili Akif Çağatay Kılıç'ın büyük gayreti ve hemşehrilerine verdiği önem geçtiğimiz hafta yapılan AK Parti İstanbul  il ve ilçe kongrelerine damga vurdu. Samsunluların kongrede tek ses tek nefes olması ise AK Parti İstanbul kongresinde 50-60 kişinin il ve ilçe yönetimlerinde yer almasına neden oldu.
Akif Çağatay Kılıç önderliğinde oluşturulan Samsun lobisi kongre öncesi arı gibi çalışırken, Samsun derneklerinin federasyon başkanları da Samsunlu iş insanı Hasan Kaya Aşçı önderliğinde yek yumruk oldu. Merkezi Ankara'da bulunan ASİYAD ise İstanbul seçimleri öncesinde kongreye çıkarma yaparak hemşehrilerini yanlız bırakmadı.
İl ve ilçe yönetimlerine seçilen Samsunlular AK Parti kuruluşundan bu yana yönetimlerde ilk defa büyük bir çoğunluk elde ettiklerini belirtirken, Samsunluların İstanbul'da büyük gücünü bir kez daha ortaya koyduklarını ifade ettiler. Samsun şehrinin ve markasının her zaman özel bir duruşu olduğunu söyleyen Samsunlular emeği geçen herkese teşekkür ettiler.