Siyaset
Giriş Tarihi : 31-01-2019 14:09   Güncelleme : 31-01-2019 14:09

İşte AK Parti'nin seçim manifestosu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'nin 11 maddelik seçim manifestosunu açıklıyor.

İşte AK Parti'nin seçim manifestosu

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Milli iradenin üstünlüğüne yürekten bağlı bir parti olarak 31 Mart seçimlerinde ortaya çıkacak sonucun, ülkemize ve milletimize şimdiden hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Ve dik duruyoruz endişeniz olmasın. 

Bugün il ve ilçelerde yaşayan nüfus oranı yüzde 80'i aştı. dünyada BM verilerine göre nüfusun yüzde 55'i şehirlerde yaşıyor. Şehirlerde yaşayan sayı artarken, küresel ölçekte gelir dağılımı da giderek bozuluyor. Yapay zeka gibi teknolojiler, kimi belirsizlikleri beraberinde getiriyor. Şehri emanet görmek, emanet almak ancak gönül sahibi ise olur. Gönüllere girerek olur. İşte o zaman gönülden gönüle köprüler kurulur. Seyyit Nesimi'nin dediği gibi "Gülden terazi tutarlar, gülü gül ile tartarlar, gül alırlar gül satarlar, çarşıda pazar güldür gül." Gönüller birleştiğinde ancak böyle şehirler kurulur. 

AK Parti olarak şehirlerimize, belediyelerimize çok büyük önem veriyoruz. 

Türkiye, uzun süre yönetimine hakim olan vizyonsuz, öngörüsüz, kifayetsiz,umursuz hastalıklı zihniyetler elinde oyalanmıştır. Kabul etmek gerekir ki, kadim şehirlerimiz dahi bu hastalıktan kendini kurtaramamıştır. Bizler tüm siyasi hayatı bu çarpıklıklarla mücadeleyle geçen AK Parti kadroları olarak şehirlerimizin ve ülkemizin hizmetine koştuk. Eksiklerimiz, hatalarımız elbette olmuştur. Milletimiz ve tarih şahittir ki, ülkemizi maddi ve manevi medeniyet değerleiyle yeniden buluşturmak için çalıştık, çalışıyoruz ve çalışacağız.

AK Parti, belediye yönetimlerinde, adımlarını attıkları hizmet mücadelelerini tüm ülkeye taşımışlardır ve taşımaya devam edeceklerdir. Bizimkisi bir aşk hikayesidir. Laf ile aşk olmaz, sevdiğinizle yok olursanız aşk olur.

Belediyelerle başlayan bu yürüyüşümüz, sürekli gelişerek ve genişleyerek sürmüştür. Her alanda olduğu gibi belediyecilikte de cumhuriyet tarihinde yapılanların kat be kat fazlasıyla hizmetleri ortaya koyduk.

Belediyecilikteki tecrümizi ve birikimimizi sürekli zenginleştirerek, büyüterek Türkiye'nin hizmetine sunduk. 1994 mahalli idareler seçimlerinde, bu ülkenin CHP'den tevarüz ettiği çöp, çukur ve çamurla mücadele diyerek yola çıktı. Çünkü, CHP çöptür, CHP çukurdur, CHP çamurdur. Öyle devraldık İstanbul'u ve onlardan tamamen arındırdık. 2004'te yerel yapılandırma başlıyor sloganlarını kullandık. Eğer çöp dağlarından İstanbul temizlendiyse, eğer Ümraniye'deki çöp depolama alanında 39 vatandaşımız orada öldüyse bunu hesabının sorulması gerek. Hesabını ne soran oldu, ne hesabı sorulan oldu.

Her şehrimizin, ülkemizin dünyanın en önemli markası olması adına milletimizin karşısına çıktık. İstanbul, dünyanın en temiz şehri olarak kayıtlara geçti. Bunlar rastgele olmadı. Her alanda daha ayrıntılı daha ince işleyerek projelerimizi harekete geçirdik. Mali alanlardaki hedeflerimizi de hep ileriye taşıdık. Daima millet, daima hizmet dedik. Böylece her türlü vesayet, darbe ve saldırıya karşı milletimizin önünde hizmet ve kararlı yürüyüşümüzü sergiledik. 15 Temmuz'da olduğu gibi milletimizle birlikte hareket ederken hizmet yarışında da yine en önde olduk. Memleket işi, gönül işi diyerek milletimizin karşısına çıkıyoruz.

Yeni bir heyecanla, yeni bir vizyonla şehirlerimizi daha ileriye taşımanın sözünü veriyoruz. Hedefimiz, istisnasız tüm fertleriyle önce milletimizin gönlünü kazanmak ardından sandıkta oyunu almaktır.

Önümüzdeki dönemde, şehirlerimizin içinde kısa, orta ve uzun vadeli strateji belgeleri hazırlayacağız. Bakanlıklardan en küçük belediye birimlerimize kadar, bu strateji belgeleri üzerinden takip edeceğiz.

Merkezi yönetim birimlerimizin yatırımlarının takibiyle ilgili bir sistemi zaten kurmuştuk. Benzer bir sistemi genel merkezimizde de faaliyete geçireceğiz. İlkesiz, işlevsiz ve denetimsiz planlamayı da ortadan kaldıracağız. Manisa'yı, Mersin'i bu kervana katmalıyız. İnsan fıtratına uygun, medeniyet ve kültür değerleriyle yönetimizize katacağız. "Efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geliyoruz" anlayışıyla hizmetlerini sürdürecekler.

İşte 11 maddelik AK Parti manifestosu:

1. Şehir Planları

2. Alt Yapı ve Ulaşım

3. Kentsel Dönüşüm

4. Benzersiz Şehirler

5. Akıllı Şehirler

6. Çevreye Saygılı Şehirler

7. Sosyal Belediyecilik

8. Yatay Şehirleşme

9. Halkla Birlikte Yönetim

10. Tasarruf ve Şeffaflık

11. Değer Üreten Şehirler

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA