Spor
Giriş Tarihi : 26-12-2020 14:45   Güncelleme : 26-12-2020 14:45

İşte Sağlam'ın Başkan Yıldırım'a sunduğu transfer raporu...

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam'ın Başkan Yüksel Yıldırım'a sunduğu raporun detaylarına Halk Gazetesi ulaştı. Deneyimli teknik adam gidecek yerli ve yabancı isimleri netleştirirken, transfer istenilen bölgelerle ilgili çalışmalar da başladı.

İşte Sağlam'ın Başkan Yıldırım'a sunduğu transfer raporu...

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam'ın Salı günü Başkan Yüksel Yıldırım'a transferle ilgili raporunu sunmasının ardından, Çarşamba günü Genel Menajer Mustafa Aztopal'ın da katıldığı toplantı sonrası rota şekillendi. Halk Gazetesi'nin ulaştığı bilgilere göre; Sağlam'ın raporunda 5 veya 6 ismin gönderilmesini istediği öğrenildi. Net rakam oynanacak Ankaraspor ve Adanaspor maçlarının ardından çıkacak. Takımı etkilememek için gideceklerle devre bitince görüşülecek.

BİRİ GİDİYOR BİRİ KİRALIK
Deneyimli teknik adamın kadroda bulunan yabancılardan birinin gelişimi için kiralanmasını, diğerinin de yetersiz olduğu için gönderilmesini istediği belirtildi.  Bu oyuncuların Yameogo (kiralık) ve Plumain olduğu öne sürüldü. Sağlam'ın ayrıca forvet, sol kanat, orta saha ve sol bek için takviye istediği ifade edildi. Bunlarla birlikte transfer komitesi ve scout ekibinin uzun vadede kale dahil olmak üzere diğer bölgeler için de hummalı bir çalışma yürüttüğü öğrenildi. 

O İSİMLER SEZON SONUNDA 
Sağlam'ın raporunda sezon sonunda sözleşmeleri sona erecek olan 13 isimle ilgili kararını da Nisan ayı gibi vereceğini yazdığı öğrenildi. Bilindiği gibi İlyas Kubilay Yavuz, Burak Çalık, Guido Koçer, Yalçın Kılınç, Erkam Reşmen, Kerem Can Akyüz, Caner Arıcı, Erhan Kartal, Ferhat Çulcuoğlu, Muhsin Yıldırım, Oğuz Gürbulak, Ahmet Altın ve Veli Çetin'in sözleşmeleri sezon sonunda sona erecek.

Kaynak: hedefhalk.com