Spor
Giriş Tarihi : 13-06-2022 12:25

İşte Samsunspor'un Kara Boğası

‘Parlatılmaya yeni başlayan bir pırlanta’ benzetmesi yapılan 26 yaşındaki Gaetan Laura, çok yüksek bir atletik potansiyele sahip. Başarısızlıkları oldu. Herkes gibi hatalar yaptı ama her zaman kendine inandı. Saygıyı hak ediyor.

İşte Samsunspor'un Kara Boğası

Başkan Yüksel Yıldırım‘ın “Nihayet artık Samsunspor’umuzunda boğalar gibi gerçek bir KARA BOĞASI olmak üzere…. Az kaldı…” twitinin ardından merakla beklenen isim açıklandı. Kulüp tarafından yapılan açıklamada; kara boğa ; Gaetan Laura…Arjantin asıllı Fransız golcü, Kırmızı-Beyazlıların yeni sezonda en büyük kozu olacak. Fransa Ligue 2 takımlarından Quevilly-Rouen takımında 23 maç 11 gollük performans ortaya koyan Fransız golcü; 2019-200 sezonunda aynı ligin bir başka takımı Paris FC ile 3 yıllık kontrat imzaladı.

3 SEZONDA 52 MAÇ 14 GOL 

30 Haziran 2023 yılına kadar Paris FC’de sözleşmesi bulunan Fransız oyuncu, 2020’den bu yana bu formayla çıktığı 52 maçta 14 gole imza attı. Geçen sezon ligin ilk yarısını Paris’te geçirdi. Devre arasında da İtalya 2.Lig ekiplerinden Cosenza’ya kiralandı. Yine geçen sezon Paris’te 18 maçta 4 gol, Cosenza’da ise 15 maçta 1 gole imza attı. Güçlü fiziği ve sürati ile dikkat çeken oyuncu, alt yaş gruplarında gösterdiği performansı lig seviyesine taşımadı.

SAYGIYI FAZLASIYLA HAK EDİYOR 

“Çok yüksek bir atletik potansiyele sahip. Başarısızlıkları oldu. Herkes gibi hatalar yaptı ama her zaman kendine inandı. Saygıyı hak ediyor. Gaetan, her zaman iyi anlaşılmayan, çok karakterli, tam bir insan. Ayrıca kendini yapılandırması, üst düzey futbolun kodlarını öğrenmesi gerekiyordu. Çalışmak için zekası vardı. Doğru tavrı benimsedi. Ve onun güvenini kazandığınızda, gerçek bir asker oluyor.  “Olağanüstü” atletik niteliklere sahip bir oyuncu olarak tanımlanan Gaetan Laura, Yılport Samsunspor’da nasıl bir performans sergileyecek merakla bekleniyor…