Samsun Haber
Giriş Tarihi : 12-06-2020 19:00   Güncelleme : 12-06-2020 19:00

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu: Vali Kaymak'ın gidişi Samsunluları üzdü

Samsunhaber.com İmtiyaz Sahibi Erdal Şencan, Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Yazıcı ve Genel Koordinatör Ünal Yavuz İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu'nu makamında ziyaret etti.

İYİ Parti Samsun İl Başkanı Güleroğlu: Vali Kaymak'ın gidişi Samsunluları üzdü

Bir kaç gün önce merkeze alınan Samsun Valisi Osman Kaymak'la ilgili duygularını dile getiren Güleroğlu: "3 yıl boyunca Samsun'a yaptığı hizmetlerle adından söz ettiren ve halkın içinde olan değerli bir bürokrat olarak Sayın Valinin görevden alınması bizleri de son derece üzmüştür. Bu şehre hizmet eden, sayılan ve sevilen insanların bu şekilde değerlendirilmesi son derece yanlış olmuştur. Her kesime eşit mesafede davranan ve devlet adamlığıyla Samsunluların çok sevdiği bir Bürokratı Ankara'ya göndermek Samsunluların aklıyla alay etmekten başka bir şey değildir" dedi.

Pandemi sonrası kongre süreçlerinin başlayacağını ve Temmuz ayının sonunda il başkanlığı seçimlerinin yapılacağını ifade eden Güleroğlu:" aslında kongrelerimizin şu ana kadar bitmiş olması gerekirdi. Ancak pandemi süreci nedeniyle ertelendi. Temmuz ayının ilk 2 haftasında ilçe kongrelerimizin tamamını bitirmiş olacağız. 8 ilçede bitti  9 ilçe de ise temmuz ayında bitecek. 4-5 adayın çıkacağını düşünüyorum. Bu da partimizde ki demokrasi anlayışımızın bir tezahürü. Samsun'a ve ülkemize yakışan bir kongre yaparak örnek olmak istiyoruz. 2023 seçimlerinde ise iktidarı hedefliyoruz" diye konuştu.