Samsun Haber
Giriş Tarihi : 08-08-2020 12:17   Güncelleme : 08-08-2020 12:17

İYİ Parti'de dengeler değişti! Son virajda 'Keskin' dönüş

İYİ Parti'de pazar günü yapılacak olan kongre öncesi nefesler tutuldu. 5 adayın yarışacağı kongrede Mimar Murat Keskin'in adaylığı dengeleri değiştirdi.

İYİ Parti'de dengeler değişti! Son virajda 'Keskin' dönüş

YAPACAKLARINI BİRE BİR ANLATTI

9 Ağustos’ta (Yarın) yapılacak İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı seçimlerinde son viraja girildi. Beş adayın yarışacağı kongre öncesinde güçlü bir ekiple yola çıkan Mimar
Murat Keskin'in kongreye bir adım önde girdiği belirtilirken, Keskin'in 2023 vizyonu ve parti de yapmak istediği değişimlerin Samsun İYİ Parti teşkilatına taze bir
kan getireceği yönünde görüş hakim. 

ETKİLİ SİYASET OLMAZSA OLMAZI

İYİ Parti İl Başkan Adayı Murat Keskin'in iş insanlarından oluşan güçlü bir kadro oluşturduğu, delegelerle yaptığı birebir görüşmelerde görev döneminde yapmak istediği projelerin büyük karşılık bulduğu ifade ediliyor. Genç siyasetçinin siyasetteki tecrübesini bundan sonra ki dönem de İYİ Parti'nin başarısı için  kullanmak istediği, görev verilmesi halinde ise Samsun'da etkili bir siyaset yapacağı belirtiliyor.

KONGREDE BİR ADIM ÖNDE

Gittiği her yerde büyük bir ilgiyle karşılanan Keskin'in partisine ve birlikte yarıştığı adaylara karşı saygın ve yapıcı tavrı da delegelerin Keskin'e olan ilgisini ve
güvenini artırmış durumda. 'Ben' değil, 'Biz' sloganıyla yola çıkan ve kısa zamanda hem partililerin hem de delegelerin sevgisini ve sempatisini kazanan Keskin'in pazar günü yapılacak seçimlere 1 adım önde gireceği konuşuluyor.

TÜM İLÇELERDEN OY ALIYOR

Seçim stratejisi olarak delegelerle birebir görüşme yöntemini belirleyen Keskin’in tüm ilçelerden oy alabilen tek aday olduğu iddia ediliyor. 
Keskin’in Neredeyse tüm ilçelerde birinci olduğu, İlkadım ilçesindeki dezavantajını bu şekilde kapattığı dile getiriliyor.  

Birbirine çok yakın 4 yarışmacı adayın olduğu kongrede 1. İle 4. Arasında en fazla 60 oy fark olacağı öngörülüyor. Keskinin 15-20 oy farkla sandıktan birinci çıkması bekleniyor.