Siyaset
Giriş Tarihi : 19-01-2022 16:12   Güncelleme : 19-01-2022 16:12

KARAASLAN’DAN 20 OCAK MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, 20 Ocak 1989 tarihinde yaşanan elim trafik kazasının yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

KARAASLAN’DAN 20 OCAK MESAJI

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi,

“1989 senesinde Samsunspor kafilesini taşıyan otobüsün Malatya deplasmanına giderken geçirdiği elim trafik kazasının yıl dönümünde, hepimizi derinden üzen büyük acıyı bir kez daha yaşıyoruz. Yalnızca Samsun için değil tüm Türkiye için büyük bir kayıp olan ve Türk futbol tarihinin kara sayfaları arasında yer alan o gün ebediyete irtihal eden Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan’ı rahmetle ve minnetle anıyorum.

Mazisine sayısız başarı sığdıran, galibiyetiyle sevindiğimiz, mağlubiyetiyle üzüldüğümüz Samsunspor’umuzun kırmızı beyaz renklerine siyahı kattığı o acı günü hiç unutmuyoruz.

Türk futbolunun köklü kulüplerinden Samsunspor’umuz; renklerine gönül veren, takımına sevdalı Samsunsporluların gurur kaynağı olmuştur.

TFF 1. Lig’de mücadelesini sürdüren Samsunspor’umuzun bu sezon Süper Lig’e çıkacağına yürekten inanıyorum.

Elim kazanın 33. yıl dönümünde, ebediyete irtihal eden sporcularımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, ailelerine ve Samsunspor camiasına başsağlığı diliyorum.”