Siyaset
Giriş Tarihi : 28-10-2021 12:14   Güncelleme : 28-10-2021 12:14

KARAASLAN’DAN “CUMHURİYET BAYRAMI” MESAJI

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

KARAASLAN’DAN “CUMHURİYET BAYRAMI” MESAJI

Karaaslan mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Milletimizin; bağımsızlığından taviz vermeyeceğini ve istiklaline en güçlü şekilde sahip çıkacağını tüm dünyaya ilan ettiği, milli egemenlik yürüyüşümüzde dönüm noktası olan Cumhuriyetimizin İlanı’nın 98. yıl dönümünü milletçe büyük gurur ve heyecanla kutluyoruz.

Kurtuluş Savaşı’mızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletimizin cesaret, fedakârlık ve kahramanlıklarıyla 29 Ekim 1923'te kurulan Cumhuriyetimizi yüceltmek ve ecdadımızın emanetini muhafaza etmek için çalışıyoruz.

Cumhuriyet; milli birlik ve beraberlik ruhunu koruyarak aydınlık bir gelecek inşa etmek, millet iradesinin üzerinde güç tanımamak, yurdumuzun her bir metrekaresinde huzuru, refahı, kalkınmayı her alanda tesis etmektir. Bugün bizler de bu bilinçle hareket ediyor, Cumhuriyetimizin değerleriyle birlikte yaşatılması hususundaki sarsılmaz inancımızı en net biçimde ortaya koyuyoruz.

Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlamaya hazırlandığımız ve 2023 hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürdüğümüz bu dönemde, tarihimizden aldığımız güçle geleceğe emin adımlarla ilerliyor, ülkemize ve milletimize yönelik tüm saldırıları göğüslüyoruz. Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde demokrasimizi güçlendirmek, ekonomimizi daha da büyütmek, kalkınma hamlelerini bir bir hayata geçirmek için büyük gayret gösteriyoruz. Türkiye olarak; hedeflerimiz doğrultusunda kararlılıkla ilerliyor, ülkemizin gücünü dosta düşmana gösteriyor, devlet-millet birlikteliğinin en güzel örneklerini sergiliyoruz.

Vatan topraklarının her karışını mübarek kanlarıyla sulayan aziz şehitlerimizi rahmetle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere İstiklal Harbimizin tüm kahramanlarını minnetle anıyor, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mızı kutluyorum.”