11 ARALIK 2019 Çarşamba 06:59
Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 01-08-2019 15:34

Karadeniz'in en uzun teleferiğine yoğun ilgi

TRABZON'un Beşikdüzü ilçesinde, Karadeniz Bölgesi'nin 3 bin 600 metrelik en uzun teleferiği, yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor.

Karadeniz'in en uzun teleferiğine yoğun ilgi

Beşikdüzü ilçesindeki Karadeniz’in 3 bin 600 metre ile en uzun mesafeli teleferik projesi, Beşikdüzü sahili ile 550 rakımlı Beşikdağı'nı birbirine bağlıyor. 55 kişi kapasiteli 2 kabinli teleferikle 10 dakika sürecek yolculukla saatte 300 kişi taşınıyor. Teleferik, Körfez ülkelerinden gelen turistlerin uğrak noktası oldu. Teleferiğe binenler gördükleri manzaraya hayran kalıyor. 

Beşikdüzü Belediye Başkan Yardımcısı Kamuran Kafioğlu, Karadeniz’in en uzun teleferik tesis projesinin işletmeye açıldığını belirterek hattın yerli yabancı turistlere hizmet verdiğini belirterek "Bizim doğamız, yeşilimiz Körfez ülkelerinden gelen yabancı turistlerin dikkatini çekiyor. Burada denizle dağı birleştirerek dağ turizmi, deniz turizmini ve yayla turizmini insanlara açıyoruz. Otel inşaatlarımız tamamlandığında yerli yabancı turist sayısında artış bekliyoruz. Şu an Körfez ülkelerinden turistler akın akın geliyor. Bu faaliyetlerimizi artırmak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

Teleferikle yolculuk yapan turistlerde yeşil doğaya hayran kaldıklarını belirterek keyifli anlar yaşadıklarını söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
Sultanahmet'te patlama!
ANKET OYLAMA TÜMÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA