Karedeniz mizahının gücüne dikkat çekildi

MİZAH Sanatı Derneği tarafından organize edilen 7. Görsel Mizahi Yapıtlar sergisinin açılışını ünlü savaş fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral yaptı.

Karedeniz mizahının gücüne dikkat çekildi

Sergiye büyük ilgi gösteren sanatseverlerin ve sanatçıların katılımıyla gerçekleşen açılışta 33 sanatçının karikatür, fotoğraf ve satirik heykellerden oluşan 80 eseri yer alırken sergide; mizahın gücüne ve karikatürün etkisine dikkat çekildi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Trabzon Fotoğrafevi Derneği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin destekleriyle Mizah Sanatı Derneği tarafından organize edilen 7. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi sona erdi.

15-17 Mart tarihleri arasında yapılan serginin açılışını TTSO Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu, Ortahisar Belediye Başkan Adayı Mimar Salih Akyüz, ünlü savaş fotoğrafçısı ve belgesel yapımcısı Coşkun Aral, Ortahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hacı Nail Altunay, Trabzon Sanatevi ve Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç birlikte yaptı.

Karadeniz insanının mizahla barışık olan yüzüne ve kendisine has özgüvenine vurgu yapıldığı sergide kentin kültürel mirası olan mizahın yerelden çıkarılıp ulusala ve hatta uluslararası boyutlara taşınması ve desteklenmesi istendi.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sinop'ta tek katlı ahşap ev yandı: 3 ölü
Sinop'ta tek katlı ahşap ev yandı: 3 ölü
Bakan Soylu: Ortada organize bir provokasyon olmadığı görülmüştür
Bakan Soylu: Ortada organize bir provokasyon olmadığı görülmüştür