Advert
Advert

KATİD Başkanı Toktaş: Kuveyt'ten gelen 107 yolcudan 35'i Samsun'da kaldı

KARADENİZ Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, Türk Hava Yolları'nın direk uçak seferi ile dün Kuveyt'ten Samsun'a gelen 107 yolcudan sadece 35'inin kentteki otellerde konakladığını diğerlerinin kentten ayrıldıklarını söyledi.

KATİD Başkanı Toktaş: Kuveyt'ten gelen 107 yolcudan 35'i Samsun'da kaldı

KATİD Başkanı Murat Toktaş, dün Türk Hava Yolları'nın başlattığı direk uçak seferi ile Kuveyt'ten Samsun Çarşamba Havalimanı'na inen yolcu uçağı ile ilgili açıklamalarda bulundu. Uçakla birlikte gelen 107 yolcudan 35'nin Samsun'da konakladığını belirten Toktaş, "Uçuşların başlaması yıllardır söylediğimiz bir hayalin gerçekleşmesine neden oldu çok mutluyuz. Nüfus olarak küçük bir ülke olsa bile ilk uçuşta 107 yolcu gelmesi şimdiye kadar olan iddialarımızın ne denli doğru olduğunu gösterdi. Ne yazık ki yıllardır bunu gerçekleştirmeyerek şehrin büyük bir kayıp yaşadığını da görmüş olduk. Başka bölgelere vereceğimiz enerjiyi, zamanı ve maddi kaynağı bu bölgeye vermek bize çok daha büyük kazanç olarak geri dönecektir" diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"Kuveyt’ten gelen turistlerin ne yazık ki 35 kadarının şehirde kaldığını görmek çok üzücü oldu. Uçaktaki yolcuların birçoğu Trabzon ve İstanbul acenteleri tarafından Trabzon'a ve Ordu'ya götürüldü. Bu durum bizim adımıza hoş olmadı. Bizim bu konuya bir çözüm bulmamız lazım, yoksa başka illerin geçiş güzergahından başka bir konumumuz olmaz. Bununla ilgili uçuş noktasında Samsunu pazarlamamamız gerekiyor. Bu konuda Samsun acentelerine çok büyük iş düşüyor. Ayrıca Karadeniz Bölgesi'ne çalışan yerli ve yabancı acenteler ile ortak çalışma yapıp şehrimizi pazarlamamız lazım. Bundan sonra beklentimiz Katar, Cidde, Riyad ve Dubai seferlerinin de başlaması. Böylece körfeze coğrafyasındaki bütün noktalardan Samsunun bağlantı olacak. Bu da şehre onlarca milyon USD gelir gelmesi anlamına gelecek."
 Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Erdoğan: Benim milletim, PKK'nın desteklediği adaya oyunu verir mi ?
Erdoğan: Benim milletim, PKK'nın desteklediği adaya oyunu verir mi ?
Deniz Baykal mecliste yemin etti
Deniz Baykal mecliste yemin etti