Advert

Kaymakam Günaydın: Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür

Salıpazarı Kaymakamı Hilal Küsmez Günaydın 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü kutlamalarında konuştu. Günaydın, “Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür” dedi.

Kaymakam Günaydın: Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür

Kaymakam Günaydın Cumhuriyet Meydanında düzenlenen gecede bir konuşma yaptı.

Salıpazarı Kaymakamı Günaydın konuşmasında;

“Şuanda burada 15 Temmuz demokrasi ve milli birlik günü için toplanmış bulunmaktayız.

Hatırlayacağı üzere 15 Temmuz gecesi ülkemizi,milletimizi,demokrasimizi,cumhuriyetimizi,aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainleri harekete geçmiş milletin silahlarını yine bu aziz ve fedakar millete doğrultarak kanlı bir darbe girişiminde bulunmuşlardı.

Ancak milletimiz darbe girişimini sokakları ve meydanları doldurarak ölümü göze alarak başarısızlığa uğrattı.Şehitlerimiz ve Gazilerimiz 15 Temmuz gecesi cesaretiyle,dirayetiyle,kararlı ve dik duruşuyla tarih yazdılar.Hiç şüphesiz ki şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

Artık her yıl her 15 temmuz  kendilerini gönülden yad edecek hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız.

15 Temmuz’da meydanlarda tıpkı Çanakkale’de istiklal harbinde olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olmuş iradesini bir avuç darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye büyük Türk milleti vardı.Bu darbe girişiminde milletimizi tıpkı bin yıl önce  Malazgirt’te olduğu gibi bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ortaya koymuştur.

Milletimiz o gece tıpkı 718 yıl önce söğüt’te 514 yıl önce İstanbul’da olduğu gibi Anadolu topraklarını istikbal’i olarak gördüğünü tüm dünyaya haykırmıştır.Milletimiz bu ülkeyi bölmeye çalışan saldırganlara karşı Çanakkale’de,Dumlupınar’da ne cevap vermişse 15 Temmuz’da da aynı cevabı vermiştir.

Türkiye’yi parçalayacaklarını, devleti teslim alabileceklerini sanarak 15 Temmuz gecesi harekete geçen hainler,ertesi gün akşam olmadan milletimiz tarafından hüsrana uğratılmıştır.

Bu darbe girişimi milletimize,meclisimize,demokrasimize,Cumhuriyetimiz,aydınlık yarınlarımıza ve şanlı ordumuza karşı yapılmıştır.

Bu güzel ülke artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür.

15 Temmuz şehitlerimizi,rahmet ve minnetle anıyoruz Gazilerimize acil şifalar diliyoruz.

15 Temmuz Demokrasi zaferimiz kutlu olsun.” İfadelerini kullandı.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
PKK'lı terörist Trabzon'da yakalandı
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
2018'de 2 bin 442 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi