Güncel
Giriş Tarihi : 24-01-2021 11:45   Güncelleme : 24-01-2021 11:45

Kışın Kurtarıcısı: Eldiven

Kışın soğuk havalardan ellerimiz çok etkileniyor.

Kışın Kurtarıcısı: Eldiven

Kışın vazgeçilmezi eldiven; soğuk havalarda ellerimizi korumak için ellerimize giydiğimiz giyim ürünüdür. Artık sadece ellerimizi soğuktan koruması değil. Hem ellerimiz koruması hem de aksesuar olarak kullanılmaktadır. Kışın dış giyim ürünlerimizde şapkalar, atkılar ve eldivenler üçlü aksesuarlarımızdandır. Bazı durumlarda ise farklı amaçlarla kullanılmaktadır. Geçmişten beri kullanılan eldivenler sürekli yenilerek karşılaşıyoruz.

Eldiven Modelleri

Genel olarak bakılırsa deri ya da örme ile yapılıyor. Günümüzde örme eldiven daha çok ön plandadır. Artık günümüzde üretilen çoğu eldivenler hem kadınların hem de erkeklerin aynı eldiveni kullanabileceği tarzda üretiliyor. Kadınlar için ayrı erkekler için ayrı eldivenler düşüncesi gitgide azalmaktadır. Günümüzde üretilen eldivenlerin bir özelliği daha var. Artık akıllı telefonların kullanımları çok yaygınlaştı.

Tamamen örme eldivenler de akıllı telefonlar parmakları tanımıyor. Parmakları tamamen kaplı eldivenin kullanımı zorlaştı. Onun için günümüzde yarım parmak şeklinde eldivenler üretimi sağlanıyor. Önceleri daha koyu renkli eldivenler tercih ediliyordu. Son dönemlerde ise sarı ya da beyaz gibi daha canlı renkler tercih ediliyor. Sizde eldivenlerde çeşitlilik için https://www.kostebek.com.tr/eldiven web adresini ziyaret edebilirsiniz.