Güncel
Giriş Tarihi : 13-09-2021 12:31   Güncelleme : 13-09-2021 12:31

Köpek Ürünleri (Eğitim Ürünleri, Tasması, Taşıma Çantası) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

​​​​​​​Köpek sahiplerinin, köpeklere birtakım ürünleri alması son derece önemli bir konudur.

Köpek Ürünleri (Eğitim Ürünleri, Tasması, Taşıma Çantası) Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Bu ürünler arasında köpek eğitim ürünleri, köpek tasması ve köpek taşıma çantası vardır. Pek çok çeşitliliğe sahip olan bu ürünler arasından seçim yapmak oldukça zordur. Köpeğe en uygun olan köpek ürünlerini almak için bazı detaylara dikkat etmek gerekir. Peki, köpek ürünleri alırken nelere dikkat edilmeli?

Köpek Eğitim Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpekleri eğitmek için farklı eğitim ürünlerine ihtiyaç duyulur. Bu eğitim ürünlerine ise köpek eğitim ürünleri denir. Köpek eğitim ürünlerinden alırken birtakım hususlara dikkat etmek gerekir. Köpek eğitim ürünlerinden biri olan eğitim tasması, köpeğin boyuna ve kilosuna uygun alınmalıdır. Bu tasmalar köpeğin boynunu sıkmamalı ve rahatsız etmemelidir. Aynı şekilde en ufak bir hamlede köpeğin boynundan çıkacak kadar bol olmamalıdır.

 

Tasmanın kalitesine de dikkat edilmelidir. İç yüzeyi köpeğin rahat edeceği konforu sağlamalı ve herhangi bir tahriş edici malzeme içermemelidir. Bunun yanı sıra köpek eğitim ürünlerinden olan ödül mamaları alınabilir. Köpek ödül maması alırken mamanın içeriğine, besin değerlerine ve mamanın lezzetine dikkat edilmelidir. Mama köpeğin yaşına, kilosuna ve günlük aktivitesine de uygun olmalıdır. Ödül mamasının içeriğinde yapay renklendirici, şeker, koruyucu ve tatlandırıcı olmadığından emin olarak alınmalıdır. Bir diğer eğitim ürünü ise düdüklerdir.

 

Köpek düdükleri, köpeğin ilgisini çekmeli ve sesi yüksek olmalıdır. Köpek eğitim ürünlerinden biri de tuvalet eğitim ürünleridir. Evde beslenen köpekler için tuvalet eğitim ürünü bir zorunluluktur. Bundan dolayı tuvalet eğitim ürünlerinden almak gerekir. Tuvalet eğitim ürünleri pek çok çeşitte üretildiği için aralarından seçim yapılması oldukça zordur. Köpeği eğitmek için köpek tuvalet halılardan alınabilir. Bu halıların yapıldığı malzemeye, kullanılma şekline dikkat etmek ve koyulacak alanın büyüklüğüne göre tercihte bulunmak gerekir.

 

Bunun yanı sıra tuvalet kaplarından alınabilir. Tuvalet kaplarından alırken köpeğin boyunu dikkate almak gerekir. Köpek ihtiyacını giderirken kapta rahat ve kolay bir şekilde hareket etmelidir. Bunun yanı sıra kabın malzemesi kaliteli ve dayanıklı olmalıdır. Köpek eğitim ürünlerinden alırken, ürünlerin hem üretildikleri malzemelere hem de sağlam ve dayanıklı olmalarına özen gösterilmelidir. Kaliteli malzemelerden üretilen ürünler sağlıklı ve uzun ömürlü kullanım sağlayacaktır.

Köpek Tasması Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek tasması, hemen hemen her köpek için gerekli olan bir aksesuardır. Köpeğin sağlığı ve konforu için tasma alırken birçok hususa dikkat etmek gerekir. Köpek tasması alırken öncelikle hangi amaçla kullanılacağını göz önünde bulundurmak gerekir. Köpeği gezdirmek için tasma alınacak göğüs tasmalarıyla beraber kullanılan gezdirme kayışlarından almak gerekir. Köpekle beraber koşu yapılacaksa eğer bele bağlanan tasmalardan almak gerekir.

Amaca uygun alınan tasmalar beklenen verimin alınmasını sağlayacaktır. En çok tercih edilen tasmalardan biri de boyun tasmalarıdır. Boyun tasmalarının en büyük avantajı farklı kilit mekanizmalarının bulunmasıdır. Köpeğin kaybolması durumunda sahibinin iletişim ve adres bilgilerinin yer aldığı bir kimlik tüpleri bulunur. Boyun tasması alırken köpeğin, boyun ve baş ölçülerini dikkate almak gerekir. Bunun yanı sıra tasmanın üretildiği malzemelerin, köpeğin sağlığı için risk oluşturup, oluşturmadığından emin olunmalıdır.

Boyun tasmaları köpeklerin boynunun inceliğine ve kalınlığına göre üretilir. Bundan dolayı yavru, yetişkin ve yaşlı köpekler için boyun tasması tercihinde bulunurken, tasmanın boyutuna, kalınlığına, üretildiği malzemeye ve dayanıklılığına dikkat etmek gerekir. Bir diğer seçenek ise köpek göğüs tasmalarıdır. Bu tasmalar köpeklerin göğüslerine takıldığı için çok rahattır. Köpek göğüs tasması alırken, köpeğin gövde kısmının ölçüsünü bilmek gerekir.

Göğüs tasmasının olması gerekenden bol olması veya dar olması, köpeğin konforunu ve güvenliğini sağlamayacaktır. Tasma çok dar olduğu zaman köpek strese girer ve rahatsız olur. Tasmanın çok bol olması durumunda ise köpek içinden kolay bir şekilde çıkar ve istenilmeyen durumlar yaşanabilir. Bundan dolayı tasma köpeğe uygun boyutta alınmalıdır. Dikkat edilmesi gereken bir hususta tasmanın üretildiği malzemelerdir.

Köpeğin vücuduna zararı olacak materyallerden üretilen köpek tasmaları tercih edilmemelidir. Tasmalara takılan gezdirme kayışlarından alırken de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Gezdirme kayışları süspansiyonlu, zincirli, derili ve halatlı gibi çeşitli malzemelerden üretilmektedir. Bu seçenekler arasından seçim yaparken, köpeğin alışkanlıklarını ve davranışlarını analiz etmek gerekir. Çok enerjik ve ani hamlelerde bulunan köpekler için dayanıklı ve sağlam olan gezdirme kayışlarından alınabilir.

Bunun yanı sıra köpeğin yaşını, kilosunu ve cins özelliklerini de göz önünde bulundurarak uygun seçimlerde bulunulabilir. Köpek tasması alırken yukarıda sayılan hususlara dikkat edilmesi gereklidir. Yanlış alınan bir köpek tasması, köpeğin hareketlerini kısıtlar, kan dolaşımını azaltır, boyun sakatlanmasına yol açar ve psikolojik olarak strese girmesine neden olabilir. Bu yüzden köpek tasması alırken detaylara dikkat edilmelidir. Köpeğin fiziksel yapısına, davranışlarına ve sağlık durumuna göre uygun seçimler yapmak, onun hem sağlığı hem de mutluluğu için son derece önemlidir.

Köpek Taşıma Ürünleri Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Köpek taşıma ürünleri, köpeklerin nefes almasına uygun ve risk oluşturmayan türden olmalıdır. Köpek taşıma çantasının içinde kendini rahat ve konforlu hissetmelidir. Taşıma çantası köpeği strese sokmamalı, çevreyi görebileceği bir kapak olmalı ve havalandırma kanalları geniş olmalıdır. Köpek taşıma çantası alırken köpeğin yaşını, kilosunu, ırkını, bütçeyi ve çantanın kullanım özellikleri gibi bir dizi unsuru göz önünde bulundurmak gerekir.

 

Köpek için rasgele alınan bir taşıma çantası ilerleyen zamanlarda onun ihtiyacını karşılamayacaktır. Bundan dolayı taşıma çantası alırken birçok hususu göz önünde bulundurmak gerekir. Köpek taşıma çantaları arasında plastik taşıma çantası, transformatörle, alüminyum ya da krom, metal ve ahşap kafesler vardır. Hijyen ve temizleme kolaylığı sağladığı için en çok plastik kafeslerden tercih edilir.

 

Ahşaptan üretilen kafesler çok ağır ve dayanıksız olduğu için pek tercih edilmeyen taşıma çantalarıdır. Bundan dolayı kolay ve konforlu bir taşıma için kaliteli plastiklerden yapılan taşıma ürünlerinden almak doğru olacaktır. Bunun yanı sıra köpeğe mevsime göre bir taşıma çantası almak gerekir. Yaz ayları için alınacak taşıma çantası hafif, havalandırmalı ve açık renklere sahip olmalıdır. Kış ayları için ise yumuşak, dayanıklı ve su geçirmek türden olmalıdır.

 

Köpek taşıma çantası, köpeğin sağlıklı bir şekilde nefes almasına ve içinde sıkışmamasına imkan tanımalıdır. Bundan dolayı doğal ve çevre dostu olan malzemelerden üretilen çantalar tercih edilmelidir. Taşıma çantasının malzemesine dikkat edilmelidir. Çantanın malzemesinin kolay temizlenebilen türden olması kolaylık sağlayacaktır.

 

Yavru köpekler için alınacak taşıma çantası, yumuşak olmalıdır. Taşıma çantasında bir çıkış ve gözden geçirmek için ızgara penceresi bulunmalıdır. Ürünün alt kısmı düz ve yumuşak malzemelerden yapılmış olmalıdır. Böylece köpekler kendini daha rahat ve konforlu hissedecektir. Köpek taşıma çantası alırken ürünün dayanıklılık, sağlamlık ve güvenlik arz etmesi son derece önemlidir. Bazı taşıma çantalarında kayış, karabina veya köpeğe destek veren bir cihaz vardır. Bu özellikler köpeklerin yanlışlıkla düşmemesi için çok gereklidir.

 

Kaliteli ve güvenilir köpek ürünleri için Pet Shop ZOO’yu ziyaret edebilirsiniz!