Samsun Haber
Giriş Tarihi : 30-05-2020 17:08   Güncelleme : 30-05-2020 17:18

Koronavirüs Samsun'da can aldı

Samsun’da koronavirüs salgınından dolayı bir kişi daha dün gece vakti tedavi gördüğü Medicana Hastanesinde hayatını kaybetti.

Koronavirüs Samsun'da can aldı

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve çok sayıda insanın ölümüne neden olan koronavirüs salgınında Türkiye’de de çpok sayıda ölümler medyana geldi. Son olarak 4489 kişinin hayatını kaybettiği koronavirüsten Samsun’da dün gece bir kişi daha hayatını kaybettiği belirtildi.

Yaklaşık 15 gün önce koronavirüsten dolayı eşini kaybeden 83 yaşlarındaki bir vatandaşın dün gece yine koronavirüsten dolayı tedavi gördüğü Medicana Hastanesinde hayatını kaybettiği kaydedildi. Ailesinin diğer fertlerine de virüs bulaştığı fakat çocuklarının tedavi sonucu iyileştiği belirtilirken eşini kaybeden şahsın 15 gün sonra yine koronavirüsten dolayı hayatını kaybettiği ifade edildi.

Dün gece geç saatlerde hastanede hayatını kaybeden hastanın bugün sabah erken saatlerde işlemlerinin yapılmasının ardından Samsun büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü’ne bağlı özel ekipler tarafından koruyucu kıyafetlerle hastaneden alınan şahsın defnedildiği belirtildi.

Samsun’da koronavirüs vaka sayısında artış olduğu ve Ramazan Bayramı’nın son günü 9 vaka birden görüldüğü açıklanmıştı. Son olarak Samsun İl Sağlık Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muhammet Ali Oruç, Samsun’da vatandaşların büyük kısmının koronavirüse karşı tedbirsiz davrandığını belirterek yeni vakaların gelmeye devam ettiğini söyleyerek, “Samsun’da aileler nedense hastalığın kendilerine aile dışındaki bir kişiden bulaşacağı düşüncesiyle hareket ediyor. Bu nedenle akraba ziyaretlerine ve sıkı aile ilişkilerine devam ediyorlar. Böyle olunca tek pozitif vakayla başlayan bulaş, aynı aileden 8-10 kişinin pozitif olmasıyla sonuçlanıyor. Herkesi bu durumu dikkate alıp, aile ziyaretlerine ara verip, kontrollü davranmaya davet ediyorum” dedi. 

kaynak:samsunetikhaber.net