Eğitim
Giriş Tarihi : 22-06-2020 22:53   Güncelleme : 22-06-2020 22:53

KPSS ile memur alımı için süreç başlıyor

ÖSYM'nin resmi sayfasından duyuru yapıldı. KPSS 1. Yerleştirme tercih işlemleri, Temmuz ayında gerçekleşecek.

KPSS ile memur alımı için süreç başlıyor

 ÖSYM'nin resmi sayfasından 14 Temmuz'dan önce KPSS tercih kılavuzunun yayımlanması bekleniyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı'na girecek olan adayların beklediği memur alım süreci Temmuz ayında başlıyor.

KPSS ile yerleştirme için KPSS 1 ve 2. yerleştirme tarihleri aşağıdaki gibi olacak.

 

 

KPSS BAŞVURU VE DİĞER TARİHLER

 

Kamu Personeli Seçme Sınavı için başvuru işlemleri Lisans düzeyi için 30 Haziran'da başlıyor. ÖSYM tarafından paylaşılan sınav takvimine göre bu yıl Kamu Personeli Seçme Sınavına Lisans düzeyinden girecek adaylar 30 Haziran ile 13 Temmuz tarihleri arasında başvurularını yapabilecekler. Önlisans düzeyinden KPSS'ye girecek adayların başvuruları 21 Ağustos ile 2 Eylül tarihleri arasında, Ortaöğretim düzeyinden KPSS'ye gireceklerin başvuruları ise 15 Eylül ile 30 Eylül tarihleri arasında alınacak.  KPSS DJBT için ise başvuruların 6 Kasım ile 16 Kasım tarihleri arasında alınacağı belirtildi.

 

LİSANS , ÖNLİSANS , ORTAÖĞRETİM SINAV TARİHLERİ

 

Lisans KPSS GY-GK, Eğitim Bilimleri 6 Eylül'de, Alan Bilgisi 12-13 Eylül tarihlerinde, ÖABT ise 20 Eylül tarihinde uygulanacak. KPSS Önlisans için belirlenen tarih 25 Ekim, Ortaöğretim için belirlenen tarih 22 Kasım, DHBT için belirlenen tarih ise 27 Aralık olarak açıklandı. 

 

SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

 

KPSS Lisans ve ÖABT sınav sonuçları 22 Ekim'de, Önlisans sonuçları 26 Kasım'da, Ortaöğretim sonuçları 24 Aralık'ta , DHBT sonuçları 27 Ocak 2021 tarihinde ÖSYM'nin sonuc.osym.gov.tr adresinden ilan edilecek.