Eğitim
Giriş Tarihi : 30-12-2020 22:22   Güncelleme : 30-12-2020 22:22

KPSS Memurluk tercih kılavuzu yayımlandı 2020

ÖSYM tarafından bugün yapılan açıklamada 2020/2 KPSS memurluk tercih kılavuzunun yayımlandığına yer verildi. ÖSYM Ais üzerinden alınmaya başlayan başvurulara en az ortaöğretim mezunu kişiler başvurabilecek. Peki, başvuru detayları nelerdir? Cevabı haberimizde..

KPSS Memurluk tercih kılavuzu yayımlandı 2020

ÖSYM Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda kamu kurum kuruluşlarına merkezi atama yöntemi ile memur alımı yapılacağına yer verildi. En az ortaöğretim/lise mezunu adaylar arasından mülakatsız olarak yapılacak kamu personeli alımında başvurular ise ais.osym.gov.tr adresi üzerinden yapılacak.

Yayımlanan kılavuzda, nitelik koduna göre adaylar tercih yapabileceği kadroları belirleyecek ve ÖSYM ais üzerinden tercihlerini iletecek.

TERCİH KILAVUZU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından yayımlanan KPSS 2020/2 duyurusu ve kılavuzlar şu şekilde:

KPSS-2020/2: Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, "Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik" hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2020/2 Tercih Kılavuzuna saat 11.45’ten itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir.

Adaylar tercihlerini, 30 Aralık 2020 – 07 Ocak 2021 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 07 Ocak 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2020/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Genel Bilgiler
TABLO-1.Ortaöğretim Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar
TABLO-2.Ön Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar
TABLO-3.Lisans Mezunlarının Tercihleri Arasında Gösterebileceği Kadro ve Pozisyonlar
Özel Koşullar
Ortaöğretim Mezunları İçin Nitelik Kodları
Ön Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları
Lisans Mezunları İçin Nitelik Kodları
Mezun Olunan Ortaöğretim Alan/Dallar
Mezun Olunan Ön Lisans Programı
Mezun Olunan Lisans Programı

TERCİH HANGİ ADRESTEN YAPILACAK?

ais.osym.gov.tr adresi üzerinden KPSS tercihleri yapılabilecek.

Kaynak: Kamubulteni.com