Kurt'tan 28 Şubat açıklaması

Ak Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt, 28 Şubat Post-Modern Darbesinin 21. Yılı nedeniyle yaptığı açıklamada, “Türkiye’de geçmişte yaşanan darbeler ve birtakım müdahaleler artık tümüyle tarihin derinliklerine gömülmüştür. Türkiye dünya tarihine, darbeye karşı milyonların sokağa çıkıp karşı durduğu ve iradesini teslim etmediğini örneği bulunmaz bir şekilde göstermiştir.” Dedi.

Kurt'tan 28 Şubat açıklaması

Kurt devamında,

“28 Şubat 1997 tarihi Türkiye’de seçilmiş hükümetin üzerinde bir güç olarak kendini gören vesayet odaklarının başardıkları son darbe girişimidir. Üniversitelerde inançlı öğrenciler eğitim öğretim faaliyetlerinde engelleniyor, hanım kardeşlerimizin başörtüleri ikna odalarında çıkarılmaya zorlanıyordu. Devlet kademelerinin hemen her kesiminde namaz kıldığı için ya da eşi başörtülü gibi akıl almaz gerekçelerle insanlar işlerinden alındı. Medya, yargı, sivil toplum kuruluşları hülasa topyekûn bir savaş açılarak hukuk katledildi, görevi bizatihi vatandaşların oyuyla almış hükümet iş yapamaz duruma getirilmiştir.

O dönem yaptıkları her çalışma engellenen, adeta öz vatanında parya olan insanların oluşturduğu Adalet ve Kalkınma Partisi 1000 yıl sürmesini planladıkları vesayet düzeni 5 yılını doldurmadan tek başına iktidara geldi. 95 yıllık Cumhuriyet tarihinde kara lekeler gibi duran darbeler 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin halkımız tarafından tankların önüne yatılarak durdurulmasıyla tarihe gömülmüştür.

28 Şubat 1997 darbesi başta olmak üzere, milli iradeyi hiçe sayan tüm darbe ve müdahaleleri kınıyor, Aziz Türk Milletinin bu tip girişimlere vereceği cevabı merak edenlerin 15 Temmuz 2016 gecesini asla unutmamasını hatırlatıyorum.” Açıklamasında bulundu.Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
//
// //
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Akıncı Üssü davasında flaş gelişme
Akıncı Üssü davasında flaş gelişme
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözler tutulmazsa gereken adımları atmaya başlayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Verilen sözler tutulmazsa gereken adımları atmaya başlayacağız